Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Industrial Cup je výzvou pro českou zálohu

4 2006
Jičín - Porce čtyř těžkých utkání čeká český B-tým házenkářek od 5. do 8. dubna na čtvrtém ročníku mezinárodního turnaje Industrial Cup. Svěřenkyně trenéra Jana Hegara se v Jičíně postupně střetnou se Švýcarskem, Francií, Polskem a Rakouskem. "Bude to pro nás první ostřejší test, jak jsme schopni uspět v konfrontaci se zahraniční konkurencí," upozornil český kouč.

Reprezentační záloha se začala formovat loni na podzim a jádro širšího kádru tvoří nedávné juniorky, které v posledních dvou letech reprezentovaly Česko na mistrovství Evropy i světa. Doplňují je další talentované hráčky, které v minulosti oblékaly reprezentační dres v mládežnických kategoriích, nebo už také nakoukly mezi seniorskou elitu a v příštích letech by se měly v českém A-týmu stabilněji zabydlet.

Loni se družstvo sešlo na dvou akcích a jeho zatím nejdůležitější herní prověrkou byl zápas proti Nizozemsku (23:31 v listopadu v Nymburku), které o pár týdnů později na mistrovství světa v Petrohradě dosáhlo historického úspěchu v podobě pátého místa.

"Od té doby jsme se ale neviděli a na přípravu na Industrial Cup nebylo moc času. Před turnajem stihneme tři čtyři tréninky, ale snad se nám aspoň trochu podaří oživit předchozí návyky a herní styl, který jsme se pokoušeli týmu vtisknout," doufá Hegar.

V nominaci došlo k významné změně na postu brankářek. Vzhledem k návratu legendární Černé do reprezentačního ´áčka´, které ve stejném termínu absolvuje tradiční klání O štít města Chebu, má trenér k dispozici Škavronkovou a Selicharovou - tedy dvojici, jež odchytala poslední akci prvního českého týmu.

Výběr Jana Hegara by měl tvořit i páteř družstva, které bude na začátku července bojovat v polském Gdaňsku o medaile na akadamickém mistrovství světa. "Většina hráček by se mohla šampionátu zúčastnit, takže Industrial Cup bude dobrou zkouškou i z tohoto důvodu, ale zatím jsou spíš to předčasné úvahy, všechno je v kompetenci trenéra akademického týmu pana Schmida," podotkl český lodivod.

O protivnících z Francie, Polska, Rakouska a Švýcarska, kteří rovněž přijeli hledat hráčské osobnosti schopné uspět na mezinárodní scéně, zatím mnoho informací nemá. "Teprve uvidíme, s kým přijeli, skutečnou sílu soupeřů ukážou až samotné zápasy," podotkl Hegar.

Čtvrtý ročník Industrial Cupu znovu přivede do Jičína kvalitní mezinárodní házenou. V roce 2006 se na turnaji tentokrát poprvé neutkají juniorské výběry, ale reprezentační družstva žen. Důvodem je nedávný posun mládežnických kategorií, hráčkám do 19 let letos schází velký vrchol v podobě mistrovství světa či Evropy a většina národních federací tuto kategorii nepreferuje. I tak Češky mohou vylepšit historickou bilanci na jičínském klání, kde zatím v tradičně těžké konkurenci nikdy neskončily na medailových příčkách.

Nominace českého týmu

Brankářky: Pavla Škavronková (Tatran Bohunice), Kristýna Selicharová.

Spojky: Klára Zachová (obě DHC Slavia Praha), Kateřina Růžičková, Tereza Kovačíková (obě DHK Olomouc), Michaela Budayová, Michaela Snášelová (obě HC Zlín), Kateřina Keclíková (Casta Sokol Písek), Lucie Dorotíková, Jitka Tomečková.  

Křídla: Jana Foksová, Tereza Chmelařová (všechny Sport Slokov Veselí n. M.), Michaela Hrbková (DHK Olomouc), Martina Jonášová (DHC Slavia Praha).

Pivotky: Jana Spíchalová, Martina Marcišová (obě DHK Olomouc).

Program Industrial Cupu

Středa 5. 4. 2006
(19.00): Česko - Švýcarsko

Čtvrtek 6. 4. 2006
(11.00): Rakousko - Polsko 
(15.00): Francie - Česko 
(17.15): Švýcarsko - Rakousko 

Pátek 7. 4. 2006
(11.00): Polsko - Švýcarsko
(15.00): Francie - Rakousko
(17.15): Česko - Polsko 

Sobota 8. 4. 2006
(11.00): Švýcarsko - Francie 
(15.00): Rakousko - Česko 
(17.15): Francie - Polsko

ČSHNejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze