Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


I missce se vyplatí vstávat v šest hodin na golfový trénink

Finálový turnaj je příležitostí nejen stát se finalistkou Miss golf, ale také dozvědět se něco od účastnic minulých ročníků - zleva Adéla Petránková, Gabriela Bosáková (loňská finalistka), Jiřina Chvojková (miss golf 2007), Tereza Majerová. | foto: Radko Voleman

16 2010
Šestatřicet přihlášených dívek nebylo letos do soutěže Miss golf přijato. Projevily totiž vzácnou neznalost elementárních golfových pojmů. Čas "missí turistiky" je v téhle soutěži pryč.

Jubilejní desátý ročník má za sebou závěrečný turnaj, na programu schůzky s porotci vše směřuje k listopadovému galavečeru. Mezitím skončí internetové hlasování, z něhož vzejdou tři finalistky.

Soutěžící Miss golf 2010 Barbara Handlová."Když jsme v roce 2001 začínali, neměli jsme ambice jít z internetu ven," říká Ivan Paggio, provozovatel portálu golf.cz, pod jehož křídly se soutěž vylíhla a dospěla. Letos opouští rodné hnízdo a z ryze golfového prostředí indooru v pražském Erpetu vyráží do světa. Dějištěm volby nové královny bude divadlo Hybernia.

Část z pěti set míst v sále obsadí majitelé vstupenek, které se budou premiérově prodávat. Část obdrží kluby, kde jsou členy budoucí finalistky. A to je také jeden z důkazů, že vyhrát nemůže negolfistka.

Večírek po finálovém turnaji Miss golf 2010 v Motole (zleva): Karolína Humečková, Markéta Tauchmanová (vicemiss 2009), Kateřina Mrázková.

Večírek po finálovém turnaji Miss golf 2010 v Motole (zleva): Karolína Humečková, Markéta Tauchmanová (vicemiss 2009), Kateřina Mrázková.

"Missí turistky se nám začaly hlásit asi před pěti lety a v tom ročníku jsme to nezachytili. Taky jsme to od lidí dostali!" popisuje Paggio reakci komunity, která standard svého prostředí hlídá velice přísně.

Soutěžící Miss golf 2010 Kateřina Krejčířová.Šéf soutěže sice oslovuje modelingové agentury, aby mu dávaly tipy na dívky, které hrají golf, nebo o něm aspoň něco vědí, a jen tak někoho nepřijme: "Zavedli jsme výuku, abychom o některá krásná děvčata nepřišli. Musí mít ale zájem."

Od května do září mohli návštěvníci motolské devítky vidět vždy v sobotu skupinu nápadných slečen, kterak berou lekce základního švihu, chipu i patování.

finalistky miss golf 2010

Z turnaje vzešla tato trojice finalistek: Veronika Kalinová (GC Karlovy Vary), Carolina Vosátková (GC Hořehledy), Markéta Seidlová (GC Pardubice).

Paggio dává k dobru historku, jak loňská vítězka Markéta Dvořáková pravidelně vstávala ráno v šest hodin a z Pardubic se vlakem, tramvají a pěšky přepravila na desátou hodinu na vzdálenější konec Prahy, aby se zdokonalila ve sportu, do té doby pro ni málo známém. Dnes má handicap 27.

Finálový turnaj Miss golf 2010 - finalistka z roku 2008 Kateřina Šmídová.

Finálový turnaj Miss golf 2010 - finalistka z roku 2008 Kateřina Šmídová.

Soutěžící Miss golf 2010 Kateřina Dudová.Každá soutěžící musí zvládnout turnaj, po němž má trojice nejlepších jistou účast ve finále. Hraje se s vyrovnáním, takže lepší golfistky (a ty se mezi přihlášenými najdou) jsou v lehké nevýhodě. Ale šanci ucházet se o korunku mají dál. Pokud jim nebudou přát hlasující na webu, může jejich golfové umění vzít v úvahu porota při výběru druhé šestice finalistek.

Soutěžící Miss golf 2010 Lucie Taušová.Také letošní vítězka získá spolu s ročním bezplatným užíváním bytu právo být zařazena do semifinále České miss. V neděli 28. listopadu se budou vybírat vítězka, dvě vicemiss, miss sympatie a miss fotogenie. "Tu určím já," usmívá se Paggio, "někdy je proměna z reálu do fotografie úžasná."Najdete na iDNES.czmobilní verze