Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biker Hynek vyhrál druhou etapu Cape Epic, Raboň ztratil přes 13 minut

Biker Kristián Hynek (vlevo) se svým kolegou Robertem Mennenem v cíli etapy Cape Epic. | foto: topeak-ergon-racing.com

25 2014
Ambice mám ty nejvyšší, říkal biker Kristián Hynek před odjezdem do Jihoafrické republiky. V novém dresu týmu Topeak Ergon ho čekala nová zkušenost - největší etapový závod světa Cape Epic. V prologu skončil se svým parťákem Robertem Mennenem třetí, v první etapě měl technické potíže a propadl se na osmé místo, revanš však přišel o den později - česko-německý tandem vyhrál 2. etapu.

"Do Epicu jdu s vysokými ambicemi, ale fakt je, že také s respektem," tvrdil Hynek na startu etapové epopeje v africké divočině. "Co jsem o závodě slyšel, naznačuje, že nejde o procházku růžovým sadem."

Nejdřív to pocítil v pondělí, kdy už si budoval náskok na soupeře, ale pak ho zastavily dva defekty. "Plášť byl plný trnů, pokusil jsem se je rukavicí zlámat, protože jinak by byla duše prázdná okamžitě," popisoval biker pro server MTBS.cz.

Znovu se o náročnosti Cape Epicu přesvědčil ve druhé etapě. Byl to další drsný den, další stovka kilometrů v blátě a 1550 nastoupaných metrů mezi vinicemi Arabella. A tak odlišné české příběhy etapa přinesla.

Zatímco Hynek, dřív student FAMU a před dvěma lety mistr Evropy v maratonu, slavil dílčí triumf, další domácí biker v elitní kategorii František Raboň by druhou etapu nejraději vymazal z výsledků.

V té pondělní, první se probil na pódium a výrazně si se svým švýcarským kolegou Christophem Sauserem polepšil v průběžném hodnocení, v úterý však přišel pád. Drsný a nečekaný - z pódiových příček až na osmou pozici.

"Jestliže jsem v pondělí říkal, že MTB je náročné pro tělo, pak nevím, co říct teď. Myslím, že toto byl opravdový bikový závod," napsal Raboň na Twitter. "Opět jsme ztratili nějaký čas kvůli mechanickým problémům a teď jen doufám, že v příštích dnech budeme mít víc štěstí, abychom mohli udeřit."

Tým s názvem Meerendal Songo Specialized ve třetím závodním dnu nabral ztrátu 13:19 minuty a spadl ve výsledcích na 6. místo, bezmála 11 minut za nové lídry, Karla Platta s Ursem Huberem z formace Bulls 1. Kristián Hynek drží druhé místo s odstupem minuty a 9 sekund.

VÝSLEDKY

Závod horských kol Cape Epic v JAR - 2. etapa (101 km): 1. Mennen, Hynek (Něm./ČR) 4:12:17, 2. Platt, Huber (Něm./Švýc.) -1:26, 3. Böhme, Stiebjahn (Něm.) -5:03, ...8. Sauser, Raboň (Švýc./ČR) -13:20.

Průběžné pořadí: 1. Platt, Huber 10:01:56, 2. Mennen, Hynek -1:10, 3. Böhme, Stiebjahn -3:00, ...6. Sauser, Raboň -10:52.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze