Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hynek slaví triumf v nejdrsnějším bikovém závodu světa, Raboň druhý

DVA KRÁLOVÉ. Český biker Kristián Hynek (vpravo) a jeho německý kolega Robert Mennen z týmu Topeak-Ergon ovládli etapový závod Cape Epic. | foto: topeak-ergon-racing.com

30 2014
Doma má titul mistra Evropy v maratonu, medaili z mistrovství světa, toto vítězství však bude biker Kristián Hynek řadit možná ještě výš. Do cíle Cape Epic, nejdrsnějšího a nejtěžšího etapového klání planety, navíc v konkurenci mistrů světa a mnohonásobných šampionů závodu, dovezl se svým německým kolegou Robertem Mennenem žlutý dres.

Tak jako loni, kdy se v Jihoafrické republice radoval olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, svítí na prvním místě výsledků česká vlajka. A hned na tom druhém druhá, pod kterou osm dní bojoval František Raboň.

V prologu dojel Hynek třetí a začal naplňovat svůj sen, že hned při premiéře dosáhne na celkové prvenství. "To je náš cíl," tvrdil před startem. Jenže po první etapě možná i on začal ztrácet víru, série defektů a významná časové ztráta jeho ambice ničily.

Druhou etapu však vyhrál a vrátil se do hry. "Na Epicu se dějí věci..." kroutil hlavou.

Pravidelně pak dojížděl v popředí a při technických problémech soupeřů sbíral sekundy a minuty náskoku. Před závěrečným dnem měl k dobru už víc než deset minut a plánoval: "Taktika je jasná, pojedeme extrémně opatrně. Už nemusíme útočit, chci si užít poslední etapu ve žlutém dresu."

Proto nebyl vidět v popředí tak, jako předchozí dny, proto si "jen" hlídal časové odstupy a nejbližší pronásledovatele - Raboně se Švýcarem Christophem Sauserem, čtyřnásobným králem Cape Epic a spolu s Kulhavým loňským králem etap.

Společně odšlapali posledních 69 kilometrů, poslední etapu v naději, že se ve zrádné africké divočině nepřihodí žádný problém jako už tolikrát předtím.

Do cíle se nový šampion dostal na 8. pozici, daleko za vítěznou jihoafrickou dvojkou Beukes-Heyns, dvě místa za Raboněm, o žlutou ozdobu už však nepřišel.

Výsledky

Závod horských kol Cape Epic v JAR - závěrečná 7. etapa (69 km)
1. Beukes, Heyns (JAR) 3:00:02,3, 2. Schurter, Buys (Švýc./JAR) -0,3, 3. Paulissen, Chiarinni (Belg./It.) -2:21,9, ...6. Sauser, Raboň (Švýc./ČR) -7:40,3, 8. Mennen, Hynek (Něm./ČR) -7:40,6.
Konečné pořadí:
1. Mennen, Hynek 30:31:59, 2. Sauser, Raboň -10:23, 3. Böhme, Stiebjahn (Něm.) -13:26

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze