Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hyková si navrhla šaty. A Baroš omdlel?

20 2004
Praha - Galavečer Sportovní hvězdy roku začíná v hotelu Hilton až za tři hodiny, většina oceněných však už korzuje v hotelu Hilton. Jachtařka Lenka Šmídová i střelkyně Kateřina Kůrková se chlubí novými účesy, ale místo večerních šatů zatím mají kalhoty. Moderátor tiskové konference vybídne: "Sportovci jsou vám teď k dispozici k individuálním rozhovorům."

"Tak já jdu radši pryč," mávne rukou Šebrle, zvedá se ze židle. Nemá šanci. Ze zajetí reportérů unikne teprve po 45 minutách. Zajde do svého apartmá, na chvíli jede domů. Po necelých dvou hodinách je hvězda večera zpět i s manželkou Evou. Džíny mění za oblek.

Předsálí kongresového sálu se pomalu vyprazdňuje, aperitivy jsou vypity, na stolcích zůstávají sklenky od šampaňského. "Dámy a pánové, do začátku přímého přenosu zbývá šest minut."

Jako první ze sportovců, v anketě desátá, přichází na pódium střelkyně Lenka Hyková. Stříbrná medailista z Atén volí i stříbrné šaty. Róbu si navrhovala sama, zdánlivě připomíná fantastické oděvy ze seriálu Star Trek.

"Už odmalička si kreslím pro zábavu. Ale asi bych neměla možnost prosadit se. Tak se věnuji střílení," říká. Večer utíká dál v neměnném tempu. Vyhlášení sportovce, předání cen, poděkování a zpěv...

Šestého, hokejistu Jaromíra Jágra, omlouvá kamarád Luboš Rys: "To víte, Rusko je Rusko, má přednost. Ale všechny fanoušky mohu ujistit: Jarda už umí rusky dobře." Vzápětí povídá: "Snažil jsem se říct něco zajímavého."

Výškař Bába je jako nevěřící Tomáš. On a třetí? Co je to za vtip? „Pořád to nechápu, že jsem tak vysoko. Stát tady na třetím místě před vámi všemi sportovci...,“ kroutí hlavou.

Sál se směje. "Koho si zvolíte za mluvčího?" ptá se moderátor večera Jan Kovařík párové čtyřky veslařů. Tři členové posádky ukážou na Jakuba Hanáka.

Ten říká: "Chceme nejvíc poděkovat lidem, kteří na našem úspěchu začali pracovat zhruba před pětadvaceti lety, totiž rodičům."

Fotbalistu Milana Baroše shání moderátor po telefonu. "Asi omdlel," tvrdí, když spojení vypadne. Václav Klaus předává cenu Šebrlemu a diplomaticky zvládne odpověď na otázku, kterému sportu fandí nejvíc. "To přece nemohu říct. Víte kolik sportovců bych si tu znepřátelil?"

Desátá a devátý v anketě Sportovec roku 2004 - stříbrná střelkyně z olympijských her Lenka Hyková a bronzový moderní pětibojař z Atén Libor Capalini.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze