Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězdy NHL ve staré Praze posílily spolupráci hokejbalu s hokejem

Hokejbalisté si to v nájezdech rozdali s hvězdami Bostonu a Phoenixu | foto: iDNES.cz

11 2010
Celorepublikový turnaj NHL street hokej, který byl jedinou doprovodnou akcí pořádanou k víkendovému dvojutkání zámořských klubů NHL Boston Bruins a Phoenix Coyotes, zaujal mnoho domácích příznivců. A také turisty, včetně hord fotbalových fanoušků ze Skotska.

Do akce NHL street hockey, která probíhala minulý týden na Staroměstském náměstí, se zapojilo přes 80 poměrně narychlo vytvořených týmů po celé republice.

Do finále se probojovalo vždy 8 nejlepších v každé kategorii. Hokejbalové hody v centru Prahy okořenil i zápas herců ze seriálů Ordinace v růžové zahradě a Ulice.

Hokejbalisté si to v nájezdech rozdali s hvězdami Bostonu a Phoenixu (na snímku David Krejčí)V kategorii Elite uspěli kluci z pražské Rychlé roty a mezi mladšími v kategorii Novice se prosadil tým Avizovaní Fakáči rekrutovaný z chlapců ze Vsetína.

Vítězové v obou kategoriích poté vyzvali na penaltový souboj zámořské hokejisty. Na brankáři Martinu Tomášovi si postupně vylámali zuby Petr Průcha, Martin Hanzal, David Krejčí, Radim Vrbata i Zdeno Chára.

Finálový rozstřel mezi hokejbalisty Andulek, Fraňkem a německým střelcem Marco Sturmem dopadl nejlépe pro borce z Bostonu.

"Konec byl trochu hektický, ale i tak myslím, že se povedlo zorganizovat nádherný turnaj," říká manažer celé akce Marek Skramužský. "Napoprvé to bylo opravdu dobré a věřím, že příště to bude ještě lepší. Dva dny na Staromáku nám už nikdo nevezme. Všichni kluci udělali pro propagaci sportu hodně moc a za to jim patří velký dík," dodal.

"NHL Premiere Street hockey vlastně odstartovala cestu kudy chceme v popularizaci hokejbalu jít. Tenhle sport je ve své podstatě tak jednoduchý, že ho může hrát vlastně každý kluk který miluje hokej. Stačí nějaký plácek, hokejka a míček," prohlásil šéf hokejbalového svazu Josef Kadaně.

Ten jednal o možnostech spolupráce také se šéftrenérem hokejového svazu Slavomírem Lenerem. "V současné době po naší dohodě připravuji pro hokejový svaz návrh konkrétního programu spolupráce obou sportů," informoval.

"Sám totiž považuji spolupráci obou sportů za vzájemně užitečnou. U malých dětí z toho může profitovat i český hokej. Hokej s míčkem je totiž tak příbuzný a přitom tak nenáročný, že může pomoci následnému vstupu do světa hokeje většímu počtu talentovaných capartů," mínil Kadaně.

"Proč například pro pětileté dítě pořizovat hned kompletní a dost drahou hokejovou výstroj když není jasné zda bude mít pro tento sport předpoklady? Hokejbalové začátky mohou dát odpověď na to, zda má pro hokej dítě předpoklady."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze