Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězdy boxu rozzáří plzeňskou arénu, v sázce budou i světové tituly

4 2016
Tak tohle tady ještě nikdy nebylo! Plzeňská HM Arena, domovský stánek hokejistů Škody, uvidí v sobotu unikátní Galavečer profesionálního boxu. Představí se na něm borci ze sedmi států (Němci, Gruzínci, Ital, Argentinec, Maďaři, Bulharka a Češi), v pěti zápasech půjde o evropské i světové tituly federace WBO.

„Něco podobného v Čechách nebylo dokonce ani když jsem o tituly boxoval já nebo Ruda Kraj,“ prohlásil na úvodní tiskové konferenci bývalý vynikající boxer a dnes uznávaný trenér Lukáš Konečný.

A obsazení galavečera jeho slova jen potvrzuje, v programu je deset zápasů. Největší hvězdou bude Robert Stieglitz. Dvojnásobný mistr světa střední váhy. Němec, který se ale narodil před 34 lety v ruském Krasnodaru. „Trénink je pro mě zábava, příprava a sparing mi ukázali, že jsem na správné cestě se dostat opět na vrchol,“ uvedl na Facebooku Stieglitz, který loni v červenci nestačil v titulovém zápase na svého krajana Arthura Abrahama.

Ve hře budou i dvě Konečného svěřenky ze severu Čech - Fabiana Bytyqi (přezdívka Andělská pěst) a Lucie Sedláčková (Mlátička z Děčína). „Jsem nadšený, že budou obě naše holky bojovat o tituly v Čechách,“ doplnil Lukáš Konečný, který je promotérem velkolepé akce, na jejímž konání se podílejí jeho někdejší německá stáj SES a plzeňský Qwert boxing.

Jak půjdou zápasy?

  • Parlagi (ČR) - Movsesjan (Gruz.)
  • Zahradník - Korec (oba ČR)
  • S. Bytyqi (ČR) - Chavchavadze (Gr.)
  • Pála - Kracík (oba ČR) - exhibice
  • Deines (Něm.) - Dudas (Maď.)
  • F. Bytyqi (ČR) - Bachevová (Bulh.)
  • Stieglitz (Něm.) - Ramallo (Arg.)
  • Sedláčková (ČR) - Tolnai (Maď.)
  • Schwarz (Něm.) - Gorgiladze (Gr.)
  • Horváth (ČR) - Doria (It.)

Bytyqi, kráska s albánskými kořeny, se utká o světový titul s Teodorou Bachevovou z Bulharska, kterou loni v listopadu v Německu porazila. Soupeřkou Sedláčkové bude Kleopatra Tolnai z Maďarska. Novinkou pro nadějné boxerky je, že půjde o zápasy na deset kol. „Pro mě i pro Fabču to je obrovská šance. Zase nás to posune dál,“ řekla Lucie Sedláčková.

Plzeňští fanoušci se mohou těšit na domácího Štěpána Horvátha, jenž bude v závěru večera v supervelterové váze bojovat o evropský titul s Italem Davidem Doriou.

„Poctivě na sobě makám, lépe připravený už asi nikdy nebudu,“ hlásil sedminásobný mistr republiky a bývalý reprezentant v amatérském boxu. Vedle Horvátha se domácímu publiku představí i další plzeňský boxer Josef Zahradník.

V hlavním zápase večera (22.35) se pak představí velká německá naděje Tom Schwarz, který bude obhajovat titul světového juniorského mistra federace WBO v souboji s Gruzíncem Gogitou Gorgiladze.

Německý ranař často boxuje s českými boxery, má skalp Františka Kynkala, Tomáše Mrázka i Václava Pejsara. Zkušenosti má i s plzeňským pivem. „Chutná výborně, ale teď v přípravě ho nemůžu,“ rozesmál Schwarz přítomné v sále.

Nádavkem bude exhibice legend Romana Kracíka s Ondřejem Pálou, jejíž výtěžek půjde Spolku 28, který podporuje těžce nemocného fotbalistu Mariána Čišovského.

Vše vypukne v HM Areně v 18.20. Hlavní část začíná ve 20.30 zápasem Fabiany Bytyqi, večer uzavře ve 23.25 domácí Horváth.Najdete na iDNES.czmobilní verze