Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězda amerického fotbalu atakovala golfové US Open. Musela ale na trénink

Quarterback Dallas Cowboys Tony Romo v kvalifikaci na US Open 2010. | foto: AP

9 2010
Mohl z toho být příběh sportovního "obojživelníka", pro dnešní dobu úzké specializace velmi neobvyklý. Jenže začalo pršet a stokilovému obojživelníkovi paradoxně voda nepřála. Tony Romo se musel sbalit, kvalifikaci na golfové US Open v Houstonu nedohrál, protože ho volali z Dallasu.

Obě texaská města jsou od sebe vzdálena asi 350 kilometrů. Jedna z částí americké kvalifikace se hrála na hřišti Carlton Woods severně od Houstonu. Přihlásil se do ní i amatér, vlastním jménem Antonio Ramiro.

Sportovní svět jej zná pod zkráceným a upraveným jménem jako quarterbacka týmu NFL Dallas Cowboys.

Golfová rukavice s podpisem quarterbacka Dallas Cowboys Tonyho Roma.

Romo není ve světě profesionálního golfu nováčkem. Mnohý pro-am před některým ze zámořských turnajů ozdobil svým nezapomenutelným švihem. Při výšce 188 centimetrů a vypracovaných pažích pálí docela daleko.

Štěstí v kvalifikaci na US Open zkoušel už v roce 2005. Neuspěl a od té doby zapracoval zejména na krátké hře, díky níž se dostal až na nulový handicap. Do kvalifikace US Open se přijímají amatéři s handicapem do hodnoty 1,4.

71 a quadruple bogey

Třicetiletý trojnásobný účastník utkání hvězd Pro Bowl prošel v květnové lokální sekci kvalifikace, kde uspěl v play-off.

Profesionálnímu hráči amerického fotbalu však nakonec nebylo dopřáno dostatečně prověřit umění v porovnání s profesionálními golfisty. Přestože v neděli zahrál v Carlton Woods solidní výsledek 71.

Pondělní kvalifikační kolo bylo v dešti dvakrát přerušeno a zůstalo nedohráno. V úterý už na svého oblíbence asi dvacet fanoušků čekalo marně. Romo se musel hlásit na tréninku Cowboys.

Fanoušek sleduje quarterbacka Dallas Cowboys Tonyho Roma v kvalifikaci na US Open 2010.

Přestože první jamku druhého kola pokazil (quadruple bogey), nemuselo to nutně znamenat konec nadějí. V těžkých podmínkách podmáčeného hřiště měl poslední výsledek, který ještě znamenal účast v prestižním major turnaji, hodnotu 149 ran. Romovi by bývalo stačilo zahrát druhé kolo na 78 ran.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze