Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Huříková je bez práce. Česká spořitelna ukončila spolupráci s profitýmem

MODRÁ JE MINULOSTÍ. Tereza Huříková se musí poohlédnout po novém týmu. | foto: Jan Němec

20 2009
Vychoval bikové olympioniky, vychoval juniorskou mistryni světa. Teď ale nejúspěšnější český MTB tým Česká spořitelna přišel o generálního partnera, bankovní dům bude nadále spolupracovat jen s mládeží.

Profesionálové v modrobílých dresech Tereza Huříková i Milan Spěšný přišli o angažmá. Jak informoval server peloton.cz, závodníci už si hledají nové angažmá. Dvaadvacetiletá Huříková se poohlíží v zahraničí.

"Jednám s jedním španělským týmem, ale nebudu říkat podrobnosti, protože to ještě není jisté", uvedla na serveru Huříková.

"Spořitelna prostě změnila svoji strategii. Bude s námi sice dál spolupracovat, ale v omezené formě. To znamená, že se sníženým rozpočtem se bude věnovat jenom mládeži," vysvětlil v rozhovoru pro iDNES.cz manažer týmu Jiří Lutovský.

Za změnou strategie je hlavně nespokojenost s výsledky závodníků. Huříková se stala mistryní republiky a Spěšný byl třetí. Na světové scéně bylo nejlepším umístěním šestá příčka Spěšného na evropském šampionátu. Přesto to bylo málo. V celkovém hodnocení domácího poháru se navíc žádný člen týmu neobjevil na stupních vítězů.

"K tomu se přidalo zranění stěžejní opory týmu Huříkové. Naše výsledky neodpovídaly výši rozpočtu," uznal manažer týmu z Vimperka.

Pokračování profesionální odnože šumavského týmu se nedočkáme. "Spořitelna zajišťovala kvalitativní standard evropské úrovně. Teď bychom museli rozpočet slepovat od pěti šesti partnerů," vysvětlil Lutovský.

Situace ohledně směrování nejlepší české bikerky by se měla vyjasnit do měsíce. "Sama teď aktivně shání nový tým. Jenže v téhle době to nefunguje tak, že by ji někdo vítal s otevřenou náručí," dodal Lutovský.

Spěšný: Koncem týmu jsem zaskočen

Dvaatřicetiletý Milan Spěšný, který do České spořitelny přestoupil před touto sezonou z Meridy, byl informací o konci profi týmu zaskočen. "Musím říci, ze se mě to dotklo, měl jsem v týmu skvělé zázemí a velké plány," uvedl Spěšný.

V České spořitelně měl smlouvu na čtyři roky, završit jí měl startem na olympijských hrách v Londýně 2012. "Dozvěděli jsme se o tom v září po posledním závodu Světového poháru ve Schladmingu."

Milan Spěšný

Šestý muž letošního mistrovství Evropy si tak nyní hledá nové angažmá. "Myslím, že věkem a závodní výkonností jsem na vrcholu, chci dál jezdit závody Světového poháru. Rád bych u těchto velkých závodů zůstal," pokračoval Spěšný.

Žádná z domácích stájí ho zatím sama neoslovila, komunikace tak probíhá opačně. "Jsem v kontaktu s některými lidmi, ale zatím nechci být konkrétní," uvedl.

Zahraniční angažmá by volil až v krajním případě. "Mám rodinu, dvě děti, proto preferuji domácí tým." Nicméně cíle Spěšný nemění. "Prioritou zůstává účast v Londýně," uzavřel.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze