Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hurá na běžky aneb Golf až do roztání ledu

Také hřiště Golf Parku Slapy teď hostí běžkaře a na golfisty musí počkat. | foto: golfslapy.cz

29 2010
Novináři bývají často osočováni, že nějaký text píšou takzvaně na objednávku. Nepřesně se tomu říká "píár článek". Následující text se bude jevit přesně takovým, a přesto (stejně jako jako drtivá většina všeho, co kdy bylo do médií napsáno) ničím takovým není.

To se jen před koncem roku v redakčním mailu magazínu golf.idnes.cz sešlo několik zajímavých nabídek a jediným kritériem, proč jsou zde shrnuty, je hodnota informace pro čtenáře.

Fitting zdarma

Většina českých golfistů už je nervózní a vzhledem k předpovědi počasí ještě dlouho bude. Na domácí hřiště se nikdo jen tak nedostane. Možná, že dřív než bude možné odpálit první míč pod otevřeným nebem nejen na vyhřívaném drivingu, uskuteční se tradiční Golf Show. A ta přijde - hrůza, běs - až v březnu!

Na šestnáctém ročníku veletrhu se v areálu výstaviště v Praze-Letňanech od 11. do 13. března očekává 27 tisíc návštěvníků. Jedním z partnerů bude Česká golfová federace s pokračováním projektu Hraj golf, změň život.

Hotel a golfová klubovna Grund Resortu Mladé Buky.

Kdo se nechá nalákat, že v rámci kampaně golf zkusí, může rovnou využít bezplatné rady specialistů na fitting z firmy Golfsmith CZ & SK. A pak vyrazit na trénink s holemi sestavenými na míru tělesných parametrů a na základě analýzy švihu.

Cizina za hubičku

Jsou ale věci, na které se do jarního tání čekat nedá. Například zajímavá nabídka ročního členství v klubu Golf Mladá Boleslav platí jen do konce ledna a jen pro stovku rychlých zájemců. Za 9990 získají i 11 volných her na tamním hřišti Sand Martin´s Holes.

Aktivní bude i Club ducha sportovního. Na rok 2011 nabízí 423 jamek na 24 českých golfových hřištích, 326 hracích míst každý den a až 120 golfových kol za 19 990 korun.

Samozřejmě spousta hráčů chodí trénovat do hal. Server freshgolf.cz vydal přehled nejnavštěvovanějších indoorů v České republice. Zvítězilo pražské Sportcentrum Step, v těsném závěsu za ním je Zbraslav. Zjistit si kompletní pořadí a třeba hlasovat v anketě Indoor roku lze přímo na zmíněném webu.

Seriál o golfových pravidlech - indoor.

Golfový indoor ve Sportcentru Step.

Další možností, jak si v zimě zahrát, je samozřejmě odjet do teplých krajin. V nabídce golfových zájezdů jsou mezi oblíbeným Španělskem a hitem posledních let, tureckým Belekem, také jiné zajímavé destinace.

Zaujme vás třeba pětihvězdičkový Steigenberger Golf Resort v Egyptě s lagunou a soukromou pláží na pobřeží Rudého moře za 18 905 korun? Pokud ano, srovnejte s dalšími z nabídky golfbooking.cz.

Odměna za trénink

Samozřejmě je možné nechat bag s holemi stát někde ve sklepě a myšlenkou na jejich použití se třeba jen vnitřně škádlit. Pro takové hráče je jako stvořená nabídka krkonošského rodinného hotelu Grund Resort Golf&Ski.

Aktuální nabídka z jídelníčku restaurace Grund Resortu Mladé Buky.

Aktuální nabídka z jídelníčku restaurace Grund Resortu Mladé Buky.

V Mladých Bukách se teď pouze lyžuje, ale návštěvou zdejší restaurace si lze připomenout, jak na místě běžkařských tratí ještě před několika týdny létaly vzduchem golfové míče. Ještě do konce roku na menu dominují ryby, leden se ponese ve znamení hovězích steaků z jihoamerických plemen.

Golfová hřiště se jako místo pro rekreační lyžaře nabízejí už tradičně. A proč by na prkýnkách nevyrazil i golfista? Vždyť silné nohy pro svůj sport rozhodně potřebuje.

Běžkaři mají skvělý terén také na golfovém hřišti Golf Parku Slapy.

Běžkaři mají skvělý terén také na golfovém hřišti Golf Parku Slapy.

Kdo by snad pochyboval, může nalézt inspiraci u profesionálního trenéra Pavla Niče, jenž připravuje i nejlepší českou hráčku Kláru Spilkovou. Z rozhovoru,

který našemu magazínu poskytla PGA Czech, vyjímáme koučův komentář k úspěchu šestnáctileté golfistky na kvalifikaci Ladies European Tour.

Klára si až na poslední den táhla bag sama. I tak předvedla vynikající výkony v závěrech kol, kdy jiným docházejí síly. Co na to Pavel Nič: "To je pravda. V závěru častokrát dokázala zahrát birdie. Ona je od přírody fyzicky zdatná a navíc chodí cvičit. Na fyzičce stále pracujeme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze