Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nestačil jen na Kreuzigera se Štybarem. Hunal veze z Kyjova bronz

Martin Hunal vítězí v první etapě závodu Vysočina. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

28 2016
Závodník hradeckého cyklistického týmu Whirlpool Author Martin Hunal získal třetí místo v nedělním silničním závodě mužů na skvěle obsazeném Mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Na společném šampionátu Česka a Slovenska v Kyjově se představily všechny domácí týmy i nejlepší závodníci v zahraničních službách.

Na prvním místě skončil Roman Kreuziger z týmu Tinkoff, který měl ve startovním poli čtyři týmové kolegy ze Slovenska, za ním dojeli Juraj Sagan se Zdeňkem Štybarem a před bronzového Hunala se vtěsnal také slovenský rychlík Peter Sagan. Až za Hunalem skončili Petr Vakoč, Jiří Polnický a Jan Bárta.

Pro Hunala jde dosud o nejlepší výsledek v kariéře. Na českém šampionátu skončil před třemi lety pátý, loni byl až na chvostu třetí desítky. V roce 2013 vyhrál vrchařský trikot na závodech Okolo jižních Čech a An Post Ras.

TRIO NEJLEPŠÍCH. Roman Kreuziger je poprvé českým cyklistickým šampionem....

TRIO NEJLEPŠÍCH. Roman Kreuziger je poprvé českým cyklistickým šampionem. Porazil i Zdeňka Štybara a Martina Hunala.

Hradecký tým v posledních letech českému pelotonu dominuje. I v nedělním závodě, který se jel na 20,5 kilometru dlouhém okruhu přes dvě nepříjemná stoupání, si hlídal vývoj a do hlavního úniku dne poslal Jana Kováře. V jeho skupině jeli třeba Michael Kolář a Erik Baška z Tinkoffu nebo Vojtěch Jonáš ze Sparty Praha. Tempu dvojice Tinkoffu ale nakonec stačil jen Kovář.

„Chvíli jsme i věřili, že by nám náskok mohl vydržet, ale věděli jsme, jaké závodníky máme za zády a že se to nejspíše nepovede,“ řekl o 150kilometrovém úniku Kovář, jehož skupinu v posledním kole na čele závodu vystřídala pětice budoucích medailistů.

Za úřadujícím mistrem světa Peterem Saganem zaostal celkově pátý Hunal jen o sedm vteřin. Z hlavního úniku dne na medaile dosáhl jen Michael Kolář, který bral slovenský bronz.

„Byl to skvělý závod s tím nejlepším obsazením, které lze u nás a na Slovensku poskládat. Ač jsem se před závodem necítil úplně ideálně, byl jsem schopný jet v kopci s mistry světa. Měl jsem obavu z posledního stoupání, aby se nezačalo totálně závodit, ale udržel jsem se a potom už jsem cítil velkou naději na pódium,“ zhodnotil závod bronzový Martin Hunal.

Hradecký tým uspěl také v kategorii do třiadvaceti let, kde skončil bronzový Michael Kukrle za Michalem Schlegelem a Adamem Ťoupalíkem.Najdete na iDNES.czmobilní verze