Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Huleš má lepší náladu

12 2000
Č i m e l i c e - Osmé místo, druhý nejlepší výsledek své kariéry v závodě mistrovství světa silničních motocyklů, vybojoval v neděli v Donington Parku ve Velké Británii šestadvacetiletý pilot italské stáje Italjet Jaroslav Huleš. Motocykl konečně předvedl výkony přibližující se elitě. Huleš nepovažuje za výhodu přerušení závodu po osmém kole kvůli dešti. "Na roštu jsem klesl o jedno místo a také jsem měl první část závodu lépe rozjetou," litoval pilot z Čimelic.
"Stejně moc nepršelo, takže jsme do pokračování neměnili nastavení podvozku ani pneumatiky," dodal Huleš. Ostatní jezdci obutí vyměnili za nové, a proto český závodník ztrácel, navíc na jeho stroji pět kol před cílem praskla nádrž, což mírně snížilo tlak benzinu a tím i výkon. Bez těchto problémů by byl Huleš podle svých slov schopen držet krok s vedoucí skupinou. "Nebylo to nic vážného, z boxu mi proto ukazovali, abych jel na jistotu, protože jsem měl slušný náskok," konstatoval.

Motocykl prý fungoval celkem dobře už v Barceloně, kde však selhala elektronika. V dalším závodě světového šampionátu v nizozemském Assenu nezvolila italská stáj vhodné pneumatiky. Huleš doufá v další zlepšení, protože motocykl je v současnosti v továrně, kde se bude upravovat výkon na brzdě a mechanici vymění některé díly. Na německém Sachsenringu má Huleš díky trati, kde jezdci nedosahují kvůli zatáčkám vysokých maximálních rychlostí, šanci na úspěch. I když maximální rychlost v Doningtonu měl Huleš nižší o přijatelných osm kilometrů v hodině než nejrychlejší jezdci, jsou zatáčky i nadále místem, kde Jihočech hodně získává.

Do domácí Velké ceny v Brně bude Huleš ještě dvakrát svůj stroj testovat, jedním z míst, kde chce tým stroj zkoušet, je okruh Misano v Itálii, o druhém ještě neví. "Těším se na každý závod, ale teď mám mnohem lepší motivaci," řekl Huleš po osmém místě v Doningtonu. Zástupci týmu Italjet Huleše za poslední úspěch chválili a chtějí s ním podepsat smlouvu i na příští sezonu.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze