Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hudcovou střídá Těknědžjanová

28 2000
B r n o - Zkušenost s talentovaným mládím utváří na domácím beachvolejbalovém poli novou dvojici, která má konkurovat suverénním Evě Celbové se Soňou Dosoudilovou. Poté, co s aktivní činností skončila další účastnice olympiády v Sydney Martina Hudcová, dává se její partnerka Tereza Tobiášová dohromady s Marikou Těknědžjanovou, letošní mistryní Evropy do 23 let. "Martina se dlouho rozhodovala, úmysl skončit nám definitivně oznámila nedávno. Najít si někoho jiného než Mariku vlastně ani moc nepřipadalo v úvahu," prozradila Tobiášová.

"A Marika se taky rozhodla pro mě." Proč, když titul juniorských evropských šampionek získala s Pražankou Lenkou Felbábovou? "Jsme s Terezou spoluhráčky z šestkového volejbalu, dlouho se známe a jsme kamarádky. Myslím, že to bude kromě ježdění po turnajích i zábava. I když jsme dřív s Lenkou hrávaly v juniorské reprezentaci, teprve jsme se poznávaly, chvíli byly mezi námi určité neshody a až časem jsme se naučily přizpůsobovat se jedna druhé," vysvětluje Těknědžjanová.

Volejbalistky královopolského týmu Tobiášovou s Těknědžjanovou dělí od sebe pět let. Žádný problém, shodují se obě.  "S Martinou Hudcovou je mezi námi rozdíl osm let a taky všechno klapalo," připomíná Tobiášová.

Po čtyřech letech bude muset opět poznávat, jak to chodí na kvalifikacích při turnajích Světové série. S Hudcovou si vždy dokázaly uhrát tolik bodů, že další sezonu bývaly rovnou nasazovány do hlavních turnajů. "Aspoň odehrajeme víc zápasů," hledá Tobiášová klady.
Světových turnajů by chtěl nový pár příští rok obrazit co nejvíc. "Záleží, kolik si seženeme peněz. Něco dá svaz, něco dalšího už máme rozjednaného," prozradila Těknědžjanová. Domácí asociace beachvolejbalu plánuje, že už v nejbližší době bude po hráčích chtít, aby se definitivně rozhodli mezi šestkovým a plážovým volejbalem. "Je to nezbytné, ale nevidím to zatím moc reálně. Základní podmínkou, aby se někdo mohl věnovat jen plážovému volejbalu na vysoké úrovni, je sehnat peníze na to, aby se mohl připravovat a hrát v zimě někde v teple," říká k tomu Tobiášová.

"Na olympiádě jsme byli už jedinou výpravou s obojživelníky, tedy hráči plážového a šestkového volejbalu dohromady. Peněz je poměrně dost, ale Tobiášové s Těknědžjanovou se náš požadavek na specializaci ještě týkat nebude. Půjde spíš o juniory," uvedl předseda asociace beachvolejbalu Jan Hronek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze