Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrušovany uvidí po motokárách i elitní jezdce třídy supermoto

čtyřkolka - ilustrační foto | foto: Martin J. Polák / Moto Cestou Necestou

11 2010
Ač Hrušovany nad Jevišovkou patřívaly motokárám, v sobotu se centrem rozjedou pitbiky, terénní čtyřkolky či motokrosové stroje. Všichni v jednorázovém podniku Supermoto Morava Cup.

Ředitel závodu Tomáš Ševčík se rozhodl oživit motoristickou disciplínu v zahraničí zvanou supermotard.

"Domácí šampionát skomírá. My jsme chtěli uspořádat atraktivní závod, na který přijdou lidi a bude bavit jezdce. To by se mělo povést," myslí si.

Start zhruba kilometrového okruhu je na náměstí Míru a část se jede v ulicích města, část v terénu.

"Vypadá to, že by mělo přijít okolo dvou až tří tisíc lidí. Snažili jsme se udělat i maximum pro bezpečnost. Máme pytle nacpané senem a trámy obalené gumou," informuje Ševčík.

Diváci mohou očekávat dobrou podívanou. Pojede se v pěti kategoriích a na startu se objeví česká supermotardová elita – Vít Janoušek, Tomáš Trávníček, Jan Zeman nebo zkušený David Brabec.

"Těší se nejen diváci, ale i my jezdci. Jsem rád, že se takový závod uskuteční. Navíc je to příležitost i pro hobby jezdce, kteří si to mohou zkusit a třeba se pak motorkám budou víc věnovat a vyrostou noví talenti," míní Brabec.

Začíná se v 10 hodin volným tréninkem, v jednu se jede kvalifikace a finálové jízdy začínají ve 14.50 a končí až před osmou večer. "Ve 20 hodin vyhlásíme vítěze a hned program pokračuje koncertem čtyř kapel," uvedl Ševčík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze