Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrušku přepadl dopinkový komisař

23 2000
H r a d e c K r á l o v é - Další dopinkové zkoušce, ve své kariéře již třinácté, se v úterý podrobil český cyklista Jan Hruška, který si v těchto dnech odpykává trest zákazu startu za pozitivní nález na nandrolon. Na jezdce profesionálního týmu ONCE si po návratu z tříhodinového tréninku v okolí Hradce Králové počíhal sám šéf Českého antidopinkového výboru Jan Chlumský. Hruška byl potrestán zákazem činnosti na půl roku a závodit by měl opět 18. července příštího roku.

"Proti tomu trestu jsem se neodvolal, protože přítomnost množství nandrolonu v mém těle nezpochybňuji. V tom prostě musím věřit druhým. Jen tvrdím, že bych nikdy vědomě žádnou nepovolenou látku nevzal," řekl Hruška, který chce především trénovat a opět závodit.  "Sportovci by však měli být více informováni o složení preparátů, protože zjišťuji, že v některých našich fitcentrech jsou obyčejní návštěvníci víc znalí toho všeho než já," připouští český cyklista.

Hruška byl přítomností dopinkové komise překvapen. "Ale byl jsem docela klidný. Nepochybuji totiž, že test bude negativní. Nemyslím si, že v cyklistice je vítězství jen otázkou používání podpůrných prostředků. Práce dopinkové laboratoře si vážím," prohlásil cyklista.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze