Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hruška přišel o růžový trikot

14 2000
T e r r a c i n a - Italský cyklista Ivan Quaranta vyhrál 129 kilometrů dlouhou první etapu Giro d'Italia z Říma do Terraciny. Jana Hrušku vysvlékl z růžového trikotu vedoucího jezdce další Ital Mario Cipollini, který dojeů pátý. Hruška však na vedoucího Cipolliniho ztrácí na druhém místě v půběžném pořadí jen dvě vteřiny. V hlavní skupině dojel na dvacátém místě Milan Kadlec.

Na radu lékařů ze závodu odstoupil olympijský vítěz Pascal Richard ze Švýcarska, který stejně jako jeho kolega ze stáje Ben Brooks onemocněl. "Brooks už byl špatný při úvodním prologu, Richard onemocněl v noci," vysvětlil týmový manažer Sean Yates. "Náš lékař doporučil, že bychom je měli ze závodu stáhnout," dodal.

Výsledky: 1. Quaranta 2:46:46, 2. Zanotti (oba It.), 3. De Jongh (Niz.), 4. Martinello, 5. Cipollini (oba It.), 6. McEwen (Austr.), 7. Blijlevens (Niz.), 8. Braikia (Dán.), 9. Di Biase, 10. Cei (oba It.)... 20. Kadlec (ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Cipollini (It.) 2:52:22, 2. Hruška (ČR) -2, 3. Savoldelli (It.) -2, 4. McGee (Austr.) -6, 5. Rubiera -8, 6. Gutierrez (oba Šp.) -8, 7. Missaglia -9, 8. Gualdi (oba It.) -9, 9. Dominguez (Šp.) -9, 10. Knaven (Niz.) -10.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze