Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hruška na šampionát nepojede

30 2003
Praha - Ve dvanáctičlenné české nominaci na MS v silniční cyklistice chybí profesionál Jan Hruška. Po úspěchu na časovkách na Vueltě sice o startu uvažoval, ale cyklistický svaz ho nezařadil mezi dvanáctku českých reprezentantů, kteří se od 7. do 12. října zúčastní šampionátu v kanadském Hamiltonu. Důvodem je skutečnost, že Hruška nesplnil základní nominační kritérium, kterým byl start na domácím šampionátu.

"Určitě tím rozhodnutím nadšen nejsem. Myslím, že svaz mohl využít toho, že moje stáj ONCE Eroski mě připravila na Vueltu a z toho je jasné, že nějakou dobrou formu mám," reagoval Hruška.

"Navíc můj zaměstnavatel byl ochoten mě na mistrovství světa zajistit technicky. Mrzí mě to hlavně z toho důvodu, že svaz se zřejmě stal obětí vlastních nominačních kritérií," dodal cyklista, který dokázal během Vuelty vybojovat třetí místo v jedné z časovek.

Na světovém šampionátu bude v časovce startovat pouze mistr republiky Michal Hrazdíra. Ondřej Sosenka, jenž byl do ní rovněž nominován, se rozhodl jet pouze závod s hromadným startem.

Toho se zúčastní také Milan Kadlec, Lubor Tesař a Hrazdíra. Další špičkoví profesionálové Ján Svorada a Tomáš Konečný neprojevili o start v Hamiltonu zájem.

Nominace českých cyklistů na MS
elite
časovka:
Michal Hrazdíra, silniční závod: Milan Kadlec, Lubor Tesař, Ondřej Sosenka, Hrazdíra.
ženy
časovka i silniční závod:
Lada Kozlíková, Julie Pekárková.
juniorky
časovka i silniční závod:
Petra Bublová.
junioři
časovka:
Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, silniční závod: Lukáš Fůs, Jan Šel, David Studnička, Kreuziger, Štybar.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze