Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hruška byl lídrem cyklistického Gira, letos se ukáže na Bike Valachy

Jan Hruška | foto: Miloš Lubas

4 2016
S profesionální cyklistikou už dávno sekl, přesto pořád zůstává jediných Čechem, který kdy oblékl růžový trikot pro průběžného lídra slavného etapového podniku Giro d'Italia. Tuto sobotu se Jan Hruška ukáže ve Velkých Karlovicích, kde se aktivně zúčastní závodu horských kol Bike Valachy.

„Už nejezdím na výsledek. Je to pro mě způsob, jak si vyčistit hlavu, potkat se se spoustou lidí, kteří mě cyklistikou provází, a hlavně se udržet v dobrém fyzickém stavu,“ řekl 41letý Hruška v rozhovoru pro pořadatele seriálu Valachy Tour.

Hruška je nyní majitelem a manažerem stáje Nilfisk pro cycling a na závody jezdí především zajišťovat tým. „Mé výsledky odpovídají tomu, kolik mám času na kolo, takže to je už jen lepší účast,“ prohodil Hruška, který má také bohaté zkušenosti se závody horských kol. V roce 2009 vyhrál v Hostýnských vrších legendární bikemaraton Drásal.

„Na silnici hodně pracuje tým a bez něj je těžké – a na rovině i nemožné – se prosadit. Na horském to je jen o jednom jezdci a jeho síle,“ srovnává Hruška dvě různorodé cyklistické disciplíny.

Na Bike Valachy mají dospělí závodníci na výběr ze dvou tras. Delší varianta měří 45 kilometrů s převýšením 1 600 metrů, lehčí trať nabídne 20 kilometrů a 700 metrů převýšení. „Pokud dokáže pořadatel zajistit i program dětem, což Bike Valachy umí, tak to může být fajn rodinný den,“ zve Hruška na sobotní den do Velkých Karlovic.

Mládež bude soutěžit na kratších tratích od 100 do 8 000 metrů v sedmi věkových kategoriích od 9.30 do 11.00 hodin. Hlavní závod startuje od hotelu Galik v poledne, na kratší trasu se vydají jezdci o deset minut později.

Seriál Valachy, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice, zahrnuje letos pět závodů různých disciplín. Po Bike Valachy se chystá na 5. srpen triatlon Valachy Man a 22. října Běhej Valachy.

Jednotlivé závody jsou bodově propojeny, kromě dílčích výsledků jsou tak na závěr vyhlašováni a odměňování i absolutní vítězové, a to i mezi dětmi.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze