Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hřiště v Kestřanech u Písku se přestavuje na přání hráčů

Golfové hřiště v Kestřanech - pohled od nově budovaného greenu nahoru ke klubovně. | foto: Martin Kabát

18 2010
Pohled z prvního odpaliště Prácheňského golfového klubu je impozantní. Široký výhled do krajiny a nadhled nad první částí hřiště. Jenže mnohému golfistovi se z toho pohledu zároveň točí hlava či třesou kolena. První pětiparová jamka se stala postrachem a obtížné hřiště chtěl málokdo hrát podruhé. Proto se v Kestřanech chystají změny.

Jak se ukázalo, v rozhovoru s klubovým prezidentem Václavem Českým nemělo význam chodit kolem příčin těchto změn po špičkách. "Ale ano, máte pravdu, osmdesát procent hráčů si stěžovalo, přátelé to řekli majiteli, takže kvůli tomu přestavujeme," začal bez okolků.

Je znát, že už na toto téma diskutoval několikrát, protože hned vzápětí shrnul charakter změn: "Sportovní charakter se nenaruší, ale hřiště bude hratelnější pro golfisty s vyšším hendikepem."

Golfové hřiště v Kestřanech u Písku v přestavbě - zima 2009/10.

Jak tohoto dvojitého cíle v zajímavém areálu u jihočeského Písku dosáhnou? Hřiště dostane víceméně svou původní podobu, ale zachována zůstanou mistrovská odpaliště, takže se tu například bude moci opět hrát turnaj série PGA Czech Tour.

V tomto roce už by rekreační hráči měli začít hrát z nových odpališť. Vymodelovaná už jsou, teď bude potřeba je zhutnit a osít. "Druhou možností jsou travnaté koberce. Chceme, aby se povrch dostal do dobré kondice," rozvedl Český. Takže hrát se tady v upravené podobě začne nejdřív koncem května, nebo na konci sezony.

změny v kestřanech pro rok 2011

První jamka bude par 4, nikoli 5 jako dosud. Bude se hrát dolů k rybníku, ale nebude pokračovat dál podél něj, nýbrž před ním zahne lehce doleva. Čtyřparová jamka číslo 7 (z pánských odpališť téměř čtyřsetmetrová) bude přenormována na par 5. Jamky číslo 5 ("pravotočivá" kolem jezírka) a 6 (poloostrovní green) dostanou nová odpaliště. Celé osmnáctce zůstane par 72.

To by ale ještě neuspokojilo hráče, kteří se po počáteční chuti vyzkoušet v roce 2008 kompletní novou osmnáctku už loni nevrátili. Razantnější změny nastanou v roce 2011. S nimi zmizí ze světa ona pověstná první jamka (viz rámeček) a hřiště bude přenormováno.

Poloha nového greenu, potřebného pro konečnou změnu, už je jasně zřetelná, nachází se poblíž příjezdové cesty. Příroda si tady o redesign za tři miliony korun, jenž je zároveň návratem k původní podobě, podle Českého doslova říká.

Golfové hřiště v Kestřanech u Písku v přestavbě - zima 2009/10.Najdete na iDNES.czmobilní verze