Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hříšník a smilník Woods klesl až na dno, ale má sympatie

Tiger Woods odchází po svém vystoupení v Ponte Vedra Beach z pódia. | foto: AP

20 2010
Reakce na první vystoupení Tigera Woodse po vypuknutí skandálu s jeho mimomanželskými vztahy nejsou jednoznačné. Zatímco sponzoři, kteří nezrušili smlouvy, a osoby mu blízké stojí pevně za hráčem, mezi golfisty vzbudilo počínání a vyjadřování nejlepšího z nich i rozpaky.

Situace se pomalu mění v tom smyslu, že teď všechny začíná zajímat víc budoucnost než minulost, dostatečně propraná ve společenských rubrikách. Zda a kdy se Woods vrátí na turnaje a také jak dopadne jeho manželství s Elin Nordegrenovou, to je na pořadu dne.

Obchod ztratil jen pět procent zákazníků

Zhrzená žena se pátečního aktu v klubovně TPC Sawgrass v Ponte Vedra Beach na Floridě neúčastnila. Patnáctiminutové řeči svého syna ale v nepočetném auditoriu naslouchala Kultida Woodsová. "Jsme lidské bytosti, děláme chyby a hřešíme. Ale můžeme se z chyb poučit a stát se silnějšími, lepšími," řekla.

Vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach v televizi.

V prohlášení firmy Electronic Arts, nadále prosperující z neklesajících tržeb videoher s Tigerem Woodsem, se také mluví o věcech příštích: "Těšíme se, až uvidíme Tigera zpět na hřišti."

Jenže kdy to bude, to hráč neřekl. Ubezpečil všechny, že golf hrát zase bude, ale který turnaj si vybere ke comebacku, to před návratem do léčebny sexuálně závislých neřekl. Prý to sám neví.

Lidé sledují vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach v televizi.

Na ten moment se těší i lidé od značky Nike, i když dávají své ikoně čas a "plně podporují jeho i jeho rodinu".

Podle výsledků průzkumu, zveřejněného agenturou Reuters, se jen pět procent lidí rozhodlo nekupovat výrobky, propagované Woodsem. Analytici proti vidí příčiny odchodu některých sponzorů jinde. Zástupci automobilky Buick už dříve přiznal, že spojení s golfovou hvězdou prodeje vozů nijak nezvýšilo.

Média nedostala šanci, hráč je využil

Prostor zapůjčila Woodsovi PGA Tour. Jsou na Floridě vlastně sousedé, z Windermere to má Woods hodinu a půl cesty. Jeho vystoupení, jež se sotva dá nazvat tiskovou konferencí, byl přítomen i komisionář Tim Finchem. "Přivítáme ho kdykoli. Za tři týdny, nebo za tři měsíce," podotkl na téma budoucnosti.

Lidé sledují vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach v televizi.

Špička světového golfu je až na výjimky v tomto týdnu zaměstnána prestižním turnajem v jamkové hře v Arizoně. Oznámení, že Woods se na veřejnosti objeví právě v tomhle čase, přimělo některé profesionály, aby s tímto postupem vyjádřili nesouhlas. Když si ale Woodse vyslechli, jsou smířlivější.

"Asi to pro něj bylo těžké. Pro chlapa, co si v golfu prošel těžkými situacemi, byla tahle možná těžší," komentoval řeč svého kolegy, přenášenou několika televizemi, po internetu i do mobilů, loňský vítěz British Open Stewart Cink. Podle něj se Woods nachází na mostě přes rozbouřené vody.

Lidé sledují vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach v televizi.

Angličan Luke Donald našel na Woodsově vystoupení sympatické rysy: "Dal jasně najevo, že chce, aby média nechala jeho rodinu být. V tom s ním souhlasím."

Jedna z golfových legend Nick Faldo ale vidí věci z většího nadhledu. "Dostal se až na dno," odtušil šestinásobný vítěz turnajů kategorie major.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze