Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrát hokejbal v minus dvanácti? Svaz se snad zbláznil, kritizuje kouč Motyčka

Hokejbalisté Letohradu. Jejich kouč Motyčka se pustil do kritiky svazu. | foto: Iva Janoušková

2 2010
V hokejbalové extralize už si trenér Letohradu Martin Motyčka dávno udělal jméno. Leccos tento chlapík dokáže skousnout. Co mu však nejde přes ústa, jsou verdikty svazových činovníků za poslední roky.

Naposledy ho rozlítil postoj ČMSHb ohledně možnosti odložení posledního podzimního kola s Kladnem na jaro. Nebylo mu vyhověno a zápas se tak uskutečnil podle něj v nevyhovujících podmínkách.

"Ještě ve čtvrtek jsem zjišťoval, jestli je možné udělat něco pro to, aby se ten zápas teď nehrál," míní Motyčka. Do poslední chvíle se tak pořadatelé snažili připravit hrací plochu, která byla posetá přívaly sněhu. "Museli jsme hřiště ještě posypat metrákem a půl soli. Navíc jsme dosolovali i v průběhu zápasu. Ničí to povrch, ale kdo nám to zaplatí? Nikdo," podotkl.

Co vadí trenérovi Letohradu Motyčkovi?


- svaz se podle něj dlouhodobě arogantně chová ke klubům a nepřispívá k vylepšení situace v hokejbalovém prostředí


- nerozumí složení rozpisů zápasů, dle nichž se hraje až do konce listopadu, což ve výsledku znamená, že v některých lokalitách se utkání odehrávají v neregulérních podmínkách


- dlouhodobě je zastáncem názoru, že hokejbal nepatří do zimních období. Chtěl by hrát první extraligová utkání už koncem srpna

- Motyčka navíc prosazuje to, aby svaz začal respektovat rozhodnutí klubů, které žádají změny například i u střídavých startů hráčů nad 21 let

Nezávisle na prohlášení letohradského trenéra se ke kritice připojil také kouč reprezentace a mistrů z Kladna Drahomír Kadlec. "Hrát v takových podmínkách není normální. Hráči jsou amatéři, živí rodiny a pokud se zraní, tak co? Jenže na tuhle otázku bych zřejmě dostal odpověď: postavte si halu, nebo to nehrajte. Takhle to však nejde, to je alibismus," cituje Kadlece oficiální server svazu hokejbal.cz.

"Hrát v minus dvanácti? Takhle se přeci ten sport nedá dělat. Není možné dohrávat soutěž v listopadu, kdy už začíná sněžit," doplnil rozhořčeně Motyčka, jemuž už dávno vadí rozpisy zápasů, podle nichž se i utkání extraligy pod širým nebem musejí hrát i v mrazech.

"Jestli chceme přilákat na stadiony také diváky, tak tohle není ta správná cesta," postěžoval si Motyčka. Ten zároveň navrhuje, aby soutěže startovaly už v polovině srpna, aby nedocházelo k podobným situacích jako v minulých letech. "Bylo to dobré řešení, protože bychom umožnili důstojně dohrát podzim. Navíc je to opravdu o zranění," uvedl Motyčka s tím, že v tomto ohledu se pustí do boje s vrcholnými funkcionáři.

Vyjádření předsedy ČMSHb Josefa Kadaněho se nám včera nepodařilo sehnat, během dne nezvedal telefon.

Podle Martina Motyčky jedná svaz arogantně dlouhodobě. "To samé je se střídavými starty bez věkového omezení, které všichni chceme. Dělají se schůzky s kluby, ale výsledek jednání se vždy ignoruje. Máme tu orgán, který diktuje, chce i peníze. Platíme každou výjimku, ale pokud oni něco udělají, musíme to všichni schválit," uzavřel.Najdete na iDNES.czmobilní verze