Momentka z hokejbalového duelu Hradec Králové - Letohrad

Momentka z hokejbalového duelu Hradec Králové - Letohrad | foto: Josef Kozel

Hradečtí hokejbalisté spustili kanonádu, pak dobývali. Vedou 2:0

• 0
Že to bude nefalšovaná řež, s tím se před derby zápasy hokejbalistů Hradce Králové a Letohradu před čtvrtfinále play-off očekávalo. Ale že se změní v kanonádu a jedno velké dobývání, to si šeptal v koutku jen málokdo.

Po prvním víkendu vyřazovacích bojů už letohradský klub ví, že příští týden na domácím hřišti bude čelit konci sezony. Naopak Hradec se po vítězstvích 8:2 a 2:1 může velmi brzy propracovat mezi čtyři nejlepší kluby republiky.

Rivalové se poměřili dvakrát. Ale pokaždé jako by proti sobě hrály dva zcela jiné týmy. Sobotní duel odstartoval brilantní kanonádou mistrů základní části už v první třetině, kde po brankách Tesaře, Kubeše a Hrabici vedl 3:1. Útočnou snahu ve druhé části ještě vyšperkoval stejnou porcí branek, na kterých se podílely všechny tři útoky Hradce.

"Zlomil nás gól na 1:3, ale ve druhé třetině jsme kupili takové chyby, jaké jsem za celou kariéru neviděl ani u žáků," zlobil se kouč Letohradu Martin Motyčka. Ve třetí části se prosadili ještě Chmel s Rudou a Hradec první bod získal lacino.

Letohrad přece ještě vstřelil branku, která mu měla pomoci. "To abychom do neděle šli ještě trochu nabuzení," dodal Motyčka. Povedlo se. V neděli hosté zahájili zostra, v 5. min. se ujali po úniku Kováře vedení. A díky pozměněné taktice a výkonu brankáře Stárka dlouho trápili favorita.

"Je to derby. Vyměnili pár hráčů, nechtěli to zabalit. Jejich brejkové akce nám dělaly velké problémy," podotkl kouč Hradce Miroslav Hrabica.

Úniky a oproti sobotě svižně pracující defenziva. Až do dvacáté minuty bezchybná. Pak totiž Bílý vyhrál vhazování v útočném pásmu a Filip tvrdou ranou pod horní tyč srovnal. "Nechci se hádat, ale máme pochybnosti, jestli ten gól byl," dodal brankář hostů David Stárek.

Rozhodující akci vymyslely domácí modly v oslabení. Kapitán Petr Novák vybojoval balonek na půlce a třikrát se dostal k zakončení, než přes Stárka vystřelil vedení 2:0 v sérii Jan Bacovský. "To jsme také chtěli. Byli jsme nervóznější, ale poté o to šťastnější, že máme dobrý základ pro příští týden," uzavřel Jan Bacovský, o víkendu autor tří gólů.