Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hradecký tým věří, že má na Závodě míru šanci

12 2006
Hradec Králové - Nálada v cyklistickém týmu PSK Whirlpool před zítřejším startem Závodu míru? Jednoduchá a vcelku pochopitelná odpověď: očekávání slušného výsledku. PSK Whirlpool do závodu totiž vysílá tým, který si věří na to, že je schopen soupeřit i s borci reprezentující stáje z vyšších pater světové profesionální ligy.

"V letošní sezoně máme na svém kontě už pět vítězství a třetí místo Andrleho v konečném pořadí Kolem Řecka a druhé Faltýnka na Jadranské magistrále," vysvětluje ředitel PSK Whirlpool Vladimír Vávra a netají, že se tým chce prezentovat výkony, které mu zajistí místa nahoře: "Závod míru je pro nás jedním z vrcholů sezony a doufám, že nějaký dobrý výsledek uděláme. Šanci určitě máme."

Vávra nedělá drahoty ani s tím, co bude považovat za dobrý výsledek: "Jednoznačně půjde o umístění některého našeho borce mezi nejlepšími v celkovém pořadí. Pokud bychom o tuto šanci přišli, chceme se prosadit v jednotlivých etapách."

Letošní 58. ročník Závodu míru navazuje na předešlé po roční pauze. Pořadatelé ho nasměrovali do Rakouska, Česka a Německa. Podle toho lze také rozdělit náročnost trasy.

Závod míru 2006

Osm etap ve třech zemích
13.5. Linz - Schrems (139 km)
14.5. Schrems - Č. Bud. (177)
15.5. Beroun - Karl. Vary (165)
16.5. Karl. Vary - Teplice (176)
17.5. Bilina - Altenberg (141)
18.5. Dippoldisw. - Meerane (155)
19.5. Delitzsch - Thale (185)
20.5. Werniger. - Hannover (136)

"Rakouské etapy jsou zvlněné, ale ne lehké, v Čechách se pojede hodně v kopcích, v Německu většinou po rovině," přibližuje Vávra itinerář závodu.

Kde se bude rozhodovat o tom, kdo si odveze celkové prvenství, si ředitel PSK Whirlpool netroufá odhadnout.

"My se musíme snažit už od začátku jet aktivně, aby nám nikdo neujel a abychom v průběžném pořadí neztratili," bude nabádat své jezdce.

Na startu jich bude mít stejně jako šéfové dalších stájí osm. Rvát se o úspěch budou Andrle, Bečka, Benčík, Blahut, Bucháček, Faltýnek, Kozubek a Riška.

Na koho z nich tým vsadí a bude mu pomáhat splnit cíl v podobě dobrého umístění v celkovém pořadí ale Vávra neprozradí: "Plán máme, ale může se změnit podle situace, která se v průběhu závodu vyvine."

Odhadnout se to podle Vávry nedá i proto, že je sice znám seznam zúčastněných týmů, ale teprve před závodem bude jasné, koho jednotlivé stáje nasadí. "Zatím toho moc nevíme," řekl včera Vávra.

Podnik s označením Hors Classe, což je po závodech ProTour druhá nejvyšší kategorie, se do cyklistického kalendáře vrací po roční pauze.

"Je to jednoznačně pro českou cyklistiku dobře. Sejde se kvalitní konkurence a je to dobrá šance se prezentovat," poznamenal.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze