Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Úspěšný hradecký cyklistický tým teď vyhlíží domácí závody

Alois Kaňkovský slaví vítězství v dresu hradeckého týmu Whirlpool Author. | foto: Whirlpool Author

11 2016
Cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author se po výsledkově vydařených minulých týdnech, kdy sbírali trofeje v Česku i v zahraničí, připravují na první dva opravdu domácí vrcholy sezony.

V únoru a v březnu se na jihu Evropy rozjížděli a na předních místech se jejich jména neobjevovala. Když se ale cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author na konci března poprvé postavili na start domácího závodu, hned slavili vítězství. A od té doby nasbírali v různých závodech nejen v Česku další čtyři a zároveň další umístění na stupních vítězů.

Nyní se borci hradeckého týmu pokusí dobrou formu ukázat i v domácích podmínkách. Ve čtvrtek v Pardubicích na tradičním Křivkově memoriálu ulicemi města, poté v sobotu ve třetím závodě, který se jede v okolí polské Jelení Hory a hlavně v neděli, kdy je v okolí Náchoda na programu čtvrtý a poslední závod tohoto seriálu čtyř samostatných podniků.

„Pro nás to je první vrchol v opravdu domácích podmínkách, navíc i proto, že jsme byli pověřeni pořádáním závodu v Náchodě,“ uvedl ředitel stáje Whirlpool Author Vladimír Vávra. Druhým závodem, jenž je zařazený do hodnocení Světového poháru a jenž hradecký klub pořádá, jsou zářijové etapy East Bohemia Tour.

Máte za sebou vydařený duben a počátek května, kdy jste vyhráli pět závodů či etap, ukazuje to na dobrou formu v úvodu sezony.
Dá se to tak říct a snad nám to vydrží co nejdéle. Zatím to máme tak, že se prosazuje část závodníků z našeho týmu, ale to nevadí, naopak chceme, aby se forma rozložila na co nejvíc lidí a vydržela pokud možno celou sezonu.

Letošní úspěchy cyklistů stáje Whirlpool Author

První místa

 • Trofeo Cinelli - Velká cena Hlohovce: Bartosz Warchol
 • Author silniční kritérium v Praze: Vojtěch Hačecký
 • Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš: Tomáš Bucháček
 • Memorialu Trochanowskiego: Alois Kaňkovský
 • CCC Tour - Grody Piastowskie, 2. etapa: Alois Kaňkovský

Druhá místa

 • Author silniční kritérium v Praze: Tomáš Bucháček
 • Slezanský mnich v Polsku: Alois Kaňkovský
 • Závod Visegrádské 4 - GP Slovenska: Alois Kaňkovský
 • Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš: Michael Kukrle

Třetí místa

 • Trofeo Cinelli - Velká cena Hlohovce: Alois Kaňkovský
 • Memorial Romana Sieminskiego v Polsku: Martin Hunal

Ovládli jste mimo jiné jarní českou klasiku ve Velké Bíteši, kterou vyhrál Bucháček, Kaňkovský vyhrál jednorázový závod v Polsku a etapu na etapovém závodě, máte i další úspěchy. kterých si považujete nejvíc?
Vážíme si všech, ale hodně nás potěšilo celkové umístění Tomáše Bucháčka o víkendu na skončeném etapovém závodě Grody Piastowskie. To je hodně velký závod, kde jezdí i nejlepší polské týmy, které se pravidelně zúčastňují podniků nejvyšší kategorie. Tady Kaňkovský vyhrál druhou etapu, ale hlavně Bucháčkovi chybělo jen několik vteřin, aby se v celkovém pořadí dostal mezi nejlepších pět. Skončil desátý, ale výkon byl velmi dobrý.

Nejvíc výher a pódiových umístění zatím na svém kontě z vašeho týmu má podle očekávání Alois Kaňkovský, budete na něj spoléhat i nyní v sobotu v Polsku a v neděli v Náchodě?
Vůbec ne, naopak on ani Hačecký vůbec nepojedou. Oba závody, a zvlášť ten v Polsku, jsou vyloženě pro vrchaře, takže je necháme odpočívat. Ale třeba právě Kaňkovský se určitě bude chtít dobře prezentovat už zítra v Pardubicích na tradičním Křivkově memoriálu. Kritéria s častými spurty je něco pro něj, navíc tam loni vyhrál a bude tedy obhajovat prvenství.

Kdo bude o víkendu vaším největším želízkem v ohni?
Závodníků, kteří by se mohli na těchto těžkých okruzích v Polsku nebo v Náchodě prosadit, je víc. Ale v Polsku by to mohlo hodně sedět Warcholovi. Je výborný v kopcích, navíc právě tam má přítelkyni, hodně tam trénuje a zná to tam.

K již tradičním závodům zařazeným do kalendáře UCI, které pořádáte v srpnu či v září, jste nyní přidali další a znovu se pojede v Královéhradeckém kraji. Je to pro tým velká motivace?
Je, navíc šance získat body do světového žebříčku ve známých podmínkách. A pak také možnost zazávodit si ve výborné konkurenci, chystají se k nám přední polské stáje, závod by měl mít výbornou úroveň.Najdete na iDNES.czmobilní verze