Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hradecká motocyklová stáj Intermoto touží po úspěchu v Brně

Superbiky - ilustrační foto | foto: Monika TomáškováMF DNES

22 2009
Všechny závody sezony jsou důležité, ale ten víkendový je jasně nejdůležitější. Tuto větu si před Velkou cenou České republiky superbiků už několik let opakují v hradecké stáji KL Intermoto.

Letošek není výjimkou. Jediná česká stáj zastoupená ve světovém šampionátu supersportů, jež se jezdí v rámci superbikového seriálu, k brněnskému Masarykovu okruhu opět vzhlíží s nadějí, že v domácím prostředí bude vidět.

"Je to pro nás závod závodů," netají manažer a spolumajitel KL Intermoto Josef Kubíček.

Na brněnský okruh hradecká stáj nastoupí s vědomím, že před rokem prolomila smůlu, která ji v těchto závodech v minulosti provázela. Ve světovém šampionátu supersportů se po letech bodového půstu chytil tehdejší nejlepší jezdec týmu Francouz Matthieu Lagrive, který dojel osmý.

"Přestože jsme v minulých letech zajeli lepší výsledky, byl pro nás brněnský výsledek opravdovou satisfakcí a stavím ho výš i než pódiové umístění v Německu," uvedl manažer hradecké stáje.

K tomu si stáj přidala nezapomenutelný zážitek, který jí přinesl Patrik Vostárek. V současnosti jezdec světového šampionátu supersportů totiž v Brně vyhrál závod mistrovství Evropy třídy superstock600.

"Domácí vítězství jsme prožívali hodně emotivně, už kvůli divákům," přiznal Kubíček.

Pořadatelé uvedli, že loňský motocyklový víkend v Brně navštívilo přes šedesát tisíc diváků. I to je jeden z důvodů, proč je pro hradecké KL Intermoto domácí podnik výjimečný. "Vypadá to, že nás letos přijede podpořit hodně fanoušků a partnerů. Chystá se tam snad každý, kdo nám kdy pomohl," poznamenal manažer.

Těšit se mohou na jezdce, kterým se v poslední době dařilo. Francouze Lagriva a sanmarinského borce Williama de Angelise, kteří za KL Intermoto ve třídě supersport startovali loni, vystřídali Ital Massimo Roccoli a česká naděje Patrik Vostárek.

Oba byli v posledních podnicích, jež předcházely víkendovému v Brně, hodně vidět.

Před měsícem dojel Roccoli na prakticky domácí trati v Misanu na skvělém třetím místě a zajistil týmu první medailové umístění této sezony. "Přestože o týden později v anglickém Doningtonu upadl a závod nedokončil, tak si ohromně věří," říká manažer.

Ve sběru bodů ho v zatím posledním podniku letošního seriálu zastoupil Patrik Vostárek, když dojel na 12. místě.

"Oba naši jezdci jsou v pohodě, mohlo by k tomu přispět i to, že jsme minulý týden v Brně testovali a máme určitý náskok v nastavení motocyklů," uvedl Kubíček.

Od brněnského závodu očekává další body do celkového pořadí. "Chceme co nejlepší výsledek, ale než se rvát za každou cenu o příčku výš, raději bych zvolil dojetí na bodech," vysvětluje plánovanou taktiku Kubíček.

Hradecká stáj bude mít stejně jako před rokem také zástupce v dalších závodech. V mistrovství Evropy třídy superstock600 pojedou hradecký David Látr, který tento seriál jezdí pravidelně, a slovenský jezdec Tomáš Svitok. Ve třídě superstock100 pak v barvách Intermota nastoupí Polák Mateusz Stoklosa.

Vím, jak je závod pro tým důležitý, říká italský jezdec


Měsíc starý úspěch je na italském jezdci Massinu Roccolimu stále patrný. "Není problém," čiší z jeho řeči o případných motocyklových úspěších od chvíle, kdy v Misanu dojel v závodě mistrovství světa třídy supersport na třetím místě.

Nyní by rád pro hradeckou stáj KL Intermoto zopakoval podobný úspěch o víkendu v Brně.


Misano berete jako oblíbenou trať, jak na tom je Brno?
Úplně top to z mého pohledu není, ale na druhé straně patří do skupinky hodně oblíbených. Říkám to i proto, že jsem tady jednou dojel čtvrtý, což je slušný úspěch. Navíc je velmi bezpečná.


Čím je podle vás výjimečná?
Je na ní strašně důležité vždy najet správnou stopu a umět ji přizpůsobit podmínkám, které jsou. Nedá se totiž naučit jednu a spoléhat jen na ni. Důležitý je ale také dobře nastavený motocykl. Z některých zatáček se vyjíždí do kopce, bez silné motorky se dá jen těžko uspět.


Na vaší domácí trati v Itálii jste před měsícem skončil třetí, čeho chcete dosáhnout na domácí trati vaší stáje?
Samozřejmě bych to rád zopakoval. Vím, jak vedení týmu záleží na tom, abychom dojeli a bodovali. Budu se tím řídit.


A když bude šance se v závodě posunout dopředu?
Bude záležet na situaci. V takové, kdy by šlo o hodně, by asi člověk něco risknul. Ale vedení týmu jsem slíbil, že Monzu, kde jsem měl pád po souboji s Pittem, opakovat nechci. Vím, jak je tento závod pro tým důležitý.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze