Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky Hradce a Trutnova uzavírají základní část. Pomohou si?

Tereza Kuthanová (vpravo) z Hradce Králové zakončuje na trutnovský koš přes ruce Mileny Prokešové. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

3 2014
Přes vánoční pauzu nabraly síly, vyladily formu, doléčily šrámy z předchozích basketbalových bitev, to vše aby závěr ligy zvládly na jedničku. Pro týmy Sokola Hradce Králové a Kary Trutnov startují po Novém roce dvě mimořádně důležitá kola, v nichž před sebou mají zajímavá lákadla.

Hradečanky by při souhře okolností mohly do nadstavby vydržet na třetím místě, zato Trutnov, aby ještě mohl živit naději na postup mezi šest nejlepších, musí spoléhat i na pomoc rivala.

Pro družstvo trutnovského kouče Jozefa Rešetára půjde o přetěžkou misi. Začnou ji na palubovce giganta IMOS Brno. Přes vánoční přestávku se na soupeře důkladně připravovali.

"Žabiny jsou žabiny, všichni znají sílu jejich kádru. My se však nemůžeme vzdávat. Vždyť stále bojujeme o šanci na první šestku," překvapuje nebývale bojovnou náladou trenér Kary Jozef Rešetár.

Jiná klubová rétorika ani nepřipadá v úvahu, neboť Trutnov do šestky vyvolených posunou jen dvě vítězství z obou závěrečných duelů. Navíc následující duel bude jubilejní 600. v lize. Sebevědomí Trutnovu narostlo i po předvánočním zvládnutém vypjatém utkání s Karlovými Vary, v němž ránou nazdařbůh v úplném závěru srovnala stav Hindráková a v prodloužení pak Kara vývoj otočila.

"Hráčky pochopily, že nikdy nic není ztracené. Potřebujete i štěstí, ale o něj je třeba stále usilovat," přiznal trenér. A pak je tu ještě něco, proč kouč žene své hráčky do boje tímto způsobem: "Zápasy po Novém roce bývají hodně specifické, přinášejí velká překvapení a já věřím, že jedno z nich bychom mohli připravit na úkor IMOSu. Nebyl bych proti tomu."

Už prý také proto, že velké týmy mohou mít po delší herní odmlce těžkopádnější herní projev. "A také proto, že soupeř disponuje velkým množstvím zahraničních hráček a nikdy nevíte, jak přes svátky trénovaly," míní Rešetár.

Pokud by se Trutnovu skutečně podařilo šokovat v Brně, náramně by se to hodilo Hradci Králové, který by díky tomu byl hodně blízko nečekané třetí příčce po základní části.

Jenže "lvice" potřebují nejprve zvládnout svůj zápas na hřišti Slavie Praha. "Připravujeme se hodně precizně, budeme kompletní a v plné síle. Holky tvrdě pracovaly i přes svátky a s přípravou za posledních pár dnů jsme také spokojeni," hlásí klubový prezident a zároveň asistent trenérky Miroslav Volejník. Hradečanky nechtějí nic ponechat náhodě. Postup do elitní šestice už mají dávno zaručený, avšak stále bojují o lepší výchozí pozici.

Přitom mají v rukou také osud Trutnova. V případě, že zdolají Slavii, odpadne Kaře jeden z pronásledovatelů v boji o lepší nadstavbou skupinu.

"Nijak s tím nekalkulujeme. V tuto chvíli je nám jedno, kdo postoupí z pátého a šestého místa," odmítá spekulace Volejník.Najdete na iDNES.czmobilní verze