Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S nováčkem zabírá Hradec Králové už třetinu extraligy stolních tenistů

Martin Olejník | foto: Radek Kalhous, MAFRA

11 2014
Na Hradec Králové se v pátek začne valit dříve nevídaný příval zápasů domácí nejvyšší soutěže družstev stolních tenistů. Od nové sezony totiž k už dřívějším dvěma hradeckým účastníkům DTJ a Sokolu přibývá družstvo s názvem DTJ-Slavia, což je v podstatě B družstvo loňských vicemistrů republiky republiky DTJ.

Tento fakt společně s tím, že se počet družstev v extralize snížil na deset, znamená, že Hradec drží téměř třetinu míst v celé soutěži.

Projeví se to hned v prvních hracích dnech extraligy, která pro hradecké příznivce začne derby mezi Sokolem a DTJ-Slavia. Navíc budou moci v Hradci jít na špičkový stolní tenis od soboty do úterý hned třikrát.

Vyvrcholením by měl být úterní duel DTJ s Havlíčkovým Brodem, v němž se střetnou finalisté loňského ročníku. Okouknout sílu svého finálového přemožitele z minulé sezony budou moci hráči DTJ už v neděli, kdy se obhájci titulu představí v herně Sokola.

Jasně nejvyšší cíle má loňský vicemistr DTJ. Už také proto, že se vedení klubu podařilo udržet stejný kádr, který v minulé sezoně v základní části nikdo neporazil, první prohry přišly až ve finále s Havlíčkovým Brodem. Trojice Šereda, Olejník, Pištej by měla letos opět patřit k favoritům.

Sokol si v minulé sezoně zajistil záchranu v soutěži a obhájit konečné 7. místo bude cílem družstva. Pokusí se o to bez svého nejzkušenějšího hráče Tomáše Demka, který oficiálně ukončil extraligové působení jako hráč, když se v minulé sezoně jako trenér podílel na titulu Havlíčkova Brodu.

Nově budou za Sokol hrát Martin Pavlica a Jakub Crha. Crha v minulé sezoně hrál za Mittal Ostrava, levoruký Martin Pavlica je odchovancem havířovského stolního tenisu a do české extraligy se vrací po osmi letech, která strávil v zahraničních klubech. Druhým odcházejícím hráčem z řad Sokola je ukrajinský borec Andrej Sitak, jenž ale neputoval daleko, bude prvním hráčem nováčka DTJ-Slavia.

Rezerva DTJ si sice účast v extralize v baráži nevybojovala, ale po odstoupení Hustopečí a Králova Dvora mu jako vítězi 1. ligy bylo jedno z těchto dvou míst nabídnuto. Druhé přijal Liberec.

Aby extraligového stolního tenisu nebylo v Hradci málo, v nejvyšší soutěži žen, která začne za týden, stejně jako loni bude působit družstvo SVS Hradec Králové. Druhým účastníkem z kraje znovu bude i SK Dobré.Najdete na iDNES.czmobilní verze