Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Futsalový Hradec Králové pokukuje po play-off, asi bez Drozdů

David a Pavel Drozdové, královéhradečtí futsalisté to dotáhli do reprezentace. | foto: Martin Veselý, MAFRA

25 2016
První dvě sezony po historickém postupu do nejvyšší soutěže úporný boj o záchranu, v té třetí, loňské, vítaná změna k lepšímu. Poté, co v ní futsalisté hradeckého Madosu měli poprvé mnohem blíž do play-off než k sestupovým příčkám, by rádi v té následující udělali další postupný krok nahoru.

„Chceme se opět posunout výš a konečně si zahrát play-off,“ netají necelé tři týdny před startem domácí nejvyšší soutěže prezident hradeckého klubu Miloš Němeček.

Mados má právě teď na podzim na co navazovat. Jarní finiš minulého ligového ročníku musel hráče i fanoušky navnadit, vždyť v posledních šesti zápasech si mužstvo do tabulky připsalo dvanáct bodů, více než polovinu všech, které ve dvaadvacetikolové základní části získalo. Stačilo to na deváté místo, první nepostupové mezi týmy, které si zahrály play-off.

Na jarní příznivou bilanci se bude snažit s týmem navázat trenér Michal Stříž, který k mužstvu přišel na začátku roku a na dobrých výsledcích se tak výrazně podílel. Přestože hrozilo, že vzhledem ke Střížovým fotbalovým povinnostem klub o úspěšného trenéra přijde, nestalo se tak. „Bude u nás pokračovat, futsal s fotbalem skloubí,“ potěšilo Němečka.

Stejně jako v minulých sezonách bude i tentokrát Mados stavět na hradeckých hráčích. „Vedle stávajících kluků zkoušíme i mladé, kteří přišli z velkého fotbalu a získávají základy futsalu. Jsou mezi nimi hodně šikovní hráči. V podstatě se dá říct, že nyní máme zatím k dispozici dvě kompletní čtyřky, jednu z těch starších hráčů, kteří už futsal u nás hráli, jednu z mladých,“ uvedl prezident klubu.

Ze stabilních hráčů minulé sezony bude trenérům chybět Jan Fidra, pokračovat nebudou ani Lukáš Michal a Michal Černý. Všechny tyto změny ale už několik měsíců zastiňuje otázka, zda v Hradci budou pokračoval dvojčata Pavel a David Drozdové. Přestože se celá záležitost táhne už od listopadu loňského roku, není ani necelé tři týdny před startem nového ligového ročníku rozhodnuto. „Už nám to bylo několikrát slibováno, ale stále nic,“ mrzí manažera.

Jen pro připomenutí: Nyní jednadvacetiletí bratři Drozdové se v minulé sezoně zařadili k výrazným oporám Madosu. Krásně je to vidět na jejich střelecké produktivitě. David nastřílel 23 branek, Pavel jen o čtyři méně, dohromady tak více než polovinu branek celého mužstva.

Oba v minulé sezoně v Hradci, odkud pocházejí, hostovali z mistrovské Chrudimi, kde hrávali v mládežnických týmech. V tamním prvním mužstvu ale šanci nedostali a minulou sezonu začali v Hradci. Na podzim loňského roku Mados podal přestup obou zpátky do Hradce a matriční komise jej schválila.

O pár dnů později ale tyto přestupy zrušila s tím, že nelze přestupovat v průběhu hostování. Čekalo se tedy na konec sezony, kdy tato hostování zároveň skončila, jenomže matriční komise, už v novém složení, tentokrát přestupy neschválila. Paradoxně ve chvíli, kdy původní překážka, tedy hostování, už skončila.

Hradec se odvolal a odvolací komise věc vrátila té matriční. Na její nové rozhodnutí se stále čeká. „Tohle je špatně hlavně kvůli klukům samotným, také by se mohlo stát, že na začátku sezony nebudou moci hrát,“ mrzí Němečka.

Mezitím se oba bratři, kteří si v minulé sezoně zahráli i za českou futsalovou reprezentaci, začali na novou sezonu připravovat s mistrovskou Chrudimí. I díky tomu, že už dále nepokračují s fotbalem v prvoligovém FC Hradec Králové, kde hráli za juniorku.

„Nechceme jim bránit a spíše počítáme s tím, že u nás nebudou. Jsme schopní se s Chrudimí dohodnout a už jsme i jednali. Každopádně se to celé nemuselo řešit na poslední chvíli, všichni o tom vědí od listopadu,“ posteskl si manažer.Najdete na iDNES.czmobilní verze