Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvapík královéhradeckých futsalistů: k play-off, či k obavám z pádu?

Momentka z futsalového duelu Hradec Králové - Vysoké Mýto | foto: Martin Veselý, MAFRA

27 2015
Ze všech týmů, které bojují o poslední místo v osmičce pro play-off, mají nejlepší výchozí pozici a mohou dokonce pomýšlet i na to, že by do něj nemuseli jít až z osmé příčky. Na druhé straně ale futsalisté hradeckého Madosu po hektických dvou dnech, které je čekají, mohou mít před závěrem základní části nahnáno, zda se mezi elitou vůbec udrží.

Vědět, k čemu mají blíž, budou zítra večer, kdy za sebou budou mít dva ligové zápasy ve dvou dnech. První odehrají v pátek večer v Kladně, kterému patří jedenáctá, tedy sestupová příčka, druhý hned v sobotu, kdy se ve dvakrát odloženém utkání střetnou s pražskou Slavií.

Ta je jen o jednu příčku výš než Kladno a na osmý Hradec, kterému do konce základní části zbývají čtyři zápasy, ztrácí čtyři body, Kladno jen o jeden víc.

„Namočeni stále trochu ještě jsme, ale tohle bychom měli zvládnout. Spíš koukáme na play-off, které se v Hradci ještě nikdy nehrálo,“ uvedl manažer hradeckého klubu Miloš Němeček.

Jeho názor mohou hráči týmu rázně potvrdit už v pátek. Pokud v Kladně vyhrají, zvýší odstup od sestupového místa na osm bodů. „Hlavně by to přineslo velké uklidnění, což by nám proti Slavii asi dost pomohlo,“ řekl manažer.

Toho, že by hráči měli problémy s náročným programem, se neobává, ač se z Kladna vrátí uprostřed noci a hned večer vyběhnou proti Slavii. „Bude to pro hráče těžší, ale měli bychom to zvládnout,“ věří. V dnešním zápase v Kladně se trenér Hoffmann bude muset obejít bez Váni a Jelínka, proti Slavii bude kádr kompletní.

Zápas se Slavií se v Hradci uskuteční až na třetí pokus. Poprvé byl odložen kvůli reprezentačním povinnostem některých hráčů, podruhé poté, co nevyhovovala podlaha haly Slavie, kde se mělo hrát.

V sobotu si to soupeři rozdají v Třebši, kde Mados pravidelně hraje. Nebudou chybět zvýšená bezpečnostní opatření, i kvůli zájmů fanoušků soupeře. „Jsme připraveni, problém by být neměl,“ uvedl Němeček.

Páteční utkání v Kladně začne ve 20.30, sobotní domácí se Slavií o půl hodiny dříve.Najdete na iDNES.czmobilní verze