Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hráčky Frenštátu se zlobily na sudí

17 2000
B r n o - "Zkuste přijet do Frenštátu," bouřila směrem k rozhodčím hostující lavička krátce po včerejším čtvrtém zápase extraligového finále volejbalistek mezi celky PC Dir KP Brno a Laposem Frenštát pod Radhoštěm. Brňanky za 95 minut vyhrály zaslouženě 3:1 (21, 22, -24, 22). Rozhodující páté střetnutí se hraje ve Frenštátě ve čtvrtek od 17 hodin.

"Rozhodčí se podepsali na výsledku," stěžovala si frenštátská smečařka Kamila Malčíková. Největší nevoli jejího celku vzbudily dva sporné výroky: ve druhém setu za stavu 24:22 hostující Jenčková smečovala k zadní čáře soupeřova pole a blízko stojící rozhodčí zvednutím praporku signalizoval aut.

"Pojď se podívat, jaký to byl aut," křičeli vzápětí na čárového sudího frenštátští činovníci, kteří dopad míče opakovaně zkoumali na videozáznamu. Ještě větší rozruch však u hostů vyvolal v závěru zápasu hlavní sudí Klaisner, který uznal mečbol Brňanek za proměněný, ačkoliv čárový rozhodčí po smeči Nejezchlebové mával aut.

"Hlavní rozhodčí má na to samozřejmě právo, ale nelíbily se nám ani další jeho výroky. Třeba Dosoudilová několikrát tahala míč," nesouhlasil kouč Frenštátu Leopold Tůma s Klaisnerovým rozhodováním. Na jménech rozhodčích se ovšem oba soupeři předem shodli. "V sezoně pískali dobře," vysvětlil Tůma, proč jeho tým včerejší sudí předem nevetoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze