Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bedřichov vítá bikerskou elitu. Na start jdou Cink i Kulhavý

Jaroslav Kulhavý | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2014
Na soutěž ve velkém stylu se mohou těšit fanoušci Českého poháru horských kol, který se jede o tomto víkendu v Bedřichově. "Očekáváme ty nejlepší jezdce světa, o týden později se jede v Novém městě na Moravě závod Světového poháru, a proto tu bude elita," říká ředitel závodu Miloslav Hollósi z pořadatelského jabloneckého klubu Kooperativy.

Ve výčtu hvězd nechybí olympijský vítěz a mistr světa Jaroslav Kulhavý nebo úřadující mistr republiky v cross country Ondřej Cink. Ten si do Bedřichova odskočí z tréninků v Novém Městě, kde usilovně piluje formu na Světový pohár. Na Jizerské hory má velmi dobré vzpomínky, svůj domácí titul získal vloni v létě právě v Bedřichově.

V závodním poli bude o víkendu i mistr Evropy v maratonu Kristián Hynek, ale také domácí odchovanci Sportovního gymnázia v Jablonci Jiří Novák nebo Jan Nesvadba. "Nesvadba skončil v prvním letošním závodu Českého poháru v Teplicích na druhém místě," doplňuje Hollósi.

MTB v Bedřichově

Sobota 17 května
10.00 – 12.00 Trénink XCO – Cross Country
14.00 – 15.00 Trénink XCE – Eliminátor
15.00 Český pohár horských kol - XCE Eliminátor (sprinty)
Neděle 18. května
9.00 Český pohár horských kol XCO – mládež a masters
13.45 Český pohár horských kol XCO – ženy, juniorky, kadetky
15.45 Český pohár horských kol XCO – muži elita, U23

U domácí elity však zdaleka nezůstane. Na startu by se měl objevit i španělský biker José Antonio Hermida nebo Maja Włoszczowska z Jelení Hory, oba olympijští medailisté a mistři světa.

"Počítáme se 450 závodníky a podobně početným doprovodem," upřesňuje ředitel závodu. V sobotu je na programu trénink a sprinty, takzvaný eliminátor, v neděli pak vlastní závod Českého poháru horských kol cross country.

Jede se asi na tříkilometrovém okruhu. "Ten vede v okolí stadionu, na loukách směrem k hájovně," vysvětluje Hollósi. Vzhledem k deštivému počasí čekají na jezdce mimořádně těžké podmínky. Návštěvníky Jizerských hor závod výrazně neomezí, protože průchody po turistických cestách pořadatelé od závodů oddělí. Auta mohou odstavit na parkovišti Nisa zadarmo nebo za poplatek na Maliníku.

Český pohár je nejvyšší republikovou sérií závodů horských kol. Tvoří ho šest závodů. Bedřichovský jen v pořadí druhý. Letos poprvé je Český pohár současně mezinárodním závodem kategorie C1, tedy druhou nejvyšší sérií závodů horských kol po světových pohárech. Jizerské hory hostí podobný podnik již počtvrté.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze