Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Horolezce Jaroše pokousal pes, komplikuje to léčení zranění z Himálaje

Horolezec Radek Jaroš. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

24 2013
Horolezce Radka Jaroše, který kvůli omrzlinám z poslední expedice přišel o sedm článků prstů na nohou, provází smůla. Při cestě z tréninku v Novém Městě na Moravě jej v úterý pokousal neuvázaný pes. Horolezec chodí o berlích a nad jeho plány na dobytí poslední osmitisícovky visí otazník.

"Jel jsem z tréninku na kole a když jsem předjížděl neuvázaného psa, zničehonic po mně vystartoval, kousl mě do stehna," řekl iDNES.cz horolezec Jaroš. "Tím pádem mám samozřejmě zase trochu zkomplikovaný život," posteskl si.

Pes Jaroše pokousal do stehna na stejné noze, kterou léčí se šrámy po omrzlinách. "Doktoři říkali, že léčení vidí na čtrnáct dní, tak uvidíme. Nešilo se to, protože to je rána od zvířete a ty se nemají šít kvůli hnisu," dodal Jaroš před cestou na převaz rány.

Psa doprovázel jeho majitel, od kterého si Jaroš zajistil i vyšetření psa u zvěrolékaře kvůli možným nemocem.

Jarošovi se tak komplikuje zotavování a příprava na další sportovní úspěchy. "Konečně, když jsem zase mohl a začal zase něco dělat, je teď zase všechno jinak," řekl s tím, že nedokáže odhadnout dobu léčení a komplikace v tréninku.

"Vzhledem k tomu, jak je to zranění čerstvé, nejsem teď schopný říct, co to bude znamenat. Nevím, jestli kousnutí nebude infekční, jestli nebudu muset brát antibiotika a jak dlouho léčení bude trvat," vysvětlil.

"Dokončil jsem doma lezeckou stěnu, už jsem si na ni poprvé zkusil lézt. A také jsem byl poprvé po roce a půl běhat. Už to bylo na dobré cestě, ale nové zranění mě brzdí," svěřil se.

Stále se ještě nezotavil z amputace prstů po expedici na Annapurnu. "Napadám při chůzi na jednu nohu, tím to odnáší pohybový aparát. Teď, když mám ještě jiné zranění, zkomplikuje to léčení staršího zranění," dodal.

Radku Jarošovi zbývá jen jediný vrchol k zisku Koruny Himálaje, tedy zdolání všech osmitisícovek světa. Dosud vystoupal na třináct ze čtrnácti nejvyšších vrcholů. Zbývá mu jen K2.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze