Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Horák zvítězil s velkým náskokem

10 2006
Lomnice nad Popelkou - Zatímco vítězný Martin Horák už mohl v poklidu odpočívat, jeho soupeři měli do cíle ještě daleko. Krkonošský maraton MTB, který se točil kolem Lomnice nad Popelkou, měl na stokilometrové trati jednoznačný průběh. "Neměl jsem tu velkou konkurenci," uznal ostřílený profesionál z týmu Rockmachine Cyklomax.

Až po dlouhých dvanácti minutách projel cílem druhý biker Michal Prokop. Třetí skončil Tomáš Vagenknecht z Nové Paky. Martin Horák jasně zvítězil i přesto, že musel na trati dvakrát dohušťovat ucházející přední kolo.

Vyhrál i všechny tři vrchařské prémie. Na otázku, zda si dá v cíli pivo, odpověděl bez váhání: "No to je snad jasný."

"Těžká trať. Pěkné kopce," zhodnotil závod Michal Prokop.

Ten jezdil dlouho na třetím místě, ale 15 kilometrů před cílem předstihl Vagenknechta, jemuž došly síly. "Braly mě křeče. Myslel jsem, že stoupání na Tábor už nezvládnu," přiznal Vagenknecht.

Třetí místo však označil za svůj velký úspěch. "Jsem rád, že to tak dopadlo. Pro mě je strašně těžké se motivovat, když jedu sám. To je moje slabá stránka," řekl bronzový biker.

Závod na čtyřicetikilometrové trati se stal kořistí Tomáše Bergra, který o 6 vteřin porazil bývalého špičkového sdruženáře Ladislava Rygla.

Pátého ročníku Krkonošského maratonu se ve velkém vedru zúčastnilo pět stovek cyklistů. Většině z nich nešlo o přední umístění, ale o protažení těla a zábavu. Jeden ze závodníků například sklidil bouřlivý aplaus, když v cíli prudce zabrzdil a předvedl přihlížejícím efektní kotrmelec.

Stejně diváci v lomnickém areálu V Popelkách ocenili i borce, který dotlačil kolo s vysvlečeným pláštěm. Vítěz maratonu získal horské kolo v hodnotě 17 tisíc korun, ostatní účastníci se spokojili s pivem a jídlem zdarma.

Výsledky Krkonošského maratonu
100 km:
1. Horák (Rockmachine Cyklomax) 4:11:52, 2. Prokop (Redpoint Pearl Izumi) –12:33, 3. Vagenknecht (Enika Nová Paka) –14:05, 4. Sedlář (Zamo LaPierre) –17:25, 5. Kotkowski (Lubin, Pol.) –23:51, 6. Špicar (Cyklo Ski Špicar Jilemnice) –25:49. Ženy: 1. Loubková (Cyklorenova Cvikov) 5:23:21.
40 km: 1. Berger (KUPKOLO. CZ) 1:37:47, 2. Rygl (Apollo Doldy Náchod) –6, 3. Kobr (Scania Apache Team Kolín) –1:02.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze