Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Horácká rallye se zítra pojede už podvacáté

Tragická nehoda na Horácké rallye | foto: ČTK

17 2009
Jubilejní, 20. ročník Horácké rallye se jede zítra v okolí Třebíče a Třeště. Letošní závod, který tradičně startuje na třebíčském Karlově náměstí, se jede jako čtvrtý díl mistrovství České republiky ve sprintrallye.

Letošní ročník soutěže s centrem v Třebíči by se měl nést ve znamení souboje dosavadního lídra seriálu jednodenních soutěží Josefa Petáka a druhého Jaroslava Orsáka.

Peták má se svým Peugeotem 207 S2000 po třech závodech náskok tří bodů a Orsák se je bude se svým Mitsubishi Lancer deváté evoluce snažit minimálně smazat. Pořadím však může zamíchat hned několik dalších jezdců.

V seznamu více než devíti desítek přihlášených posádek figurují jména Pavel Valoušek, Karel Trněný nebo Igor Drotár. "Podle mého názoru se o vítězi rozhodne mezi trojicí Peták, Orsák, Valoušek," myslí si ředitel soutěže Miloš Morávek.

Divácky atraktivní budou i tentokrát speciály WRC. Ty se na Třebíčsku představí celkem čtyři. Kromě fabie Karla Trněného pojedou oktávie Igora Drotára, Jana Štěpánka a domácího jezdce Davida Komárka, jenž se do kolotoče rallye vrací "na skok" z vrchů.

"Jde o to, pobavit se. Rallye jsem nejel dva roky, takže si žádné ambice dávat nemůžu. Ale nikdy jsem nešel do závodu s tím, že chci dojet poslední," říká jezdec z Okříšek na Třebíčsku, který chce kromě sebe bavit také diváky na trati.

Pozornější pohled do seznamu přihlášených posádek odhalí také další zajímavá jména. Bez povšimnutí nemůžou zůstat lancery Tomáše Engeho, Pavla Červenky, Josefa Semeráda nebo Milana Pantálka ani peugeot osmého muže průběžného pořadí seriálu Romana Odložilíka.

Jubilejní Horácká rallye se pojede na pěti úsecích, z nichž všechny se pojedou dvakrát. Tři z nich jsou na Třebíčsku, zbývající dva v okolí Třeště.

Slavnostní start soutěže se uskuteční na třebíčském Karlově náměstí v 9.00 a poté se posádky vydají na první vložku, která se jede mezi Horním Újezdem a Slavicemi. Po ní následuje oblíbená rychlostní zkouška přímo v Třebíči: od koupaliště Polanka k rybníku Kuchyňka a třetí test mezi Číchovem a Brtnicí.

Po prvním servisu na letišti v Komárovicích se startovní pole přesune do okolí Třeště, kde dvakrát odjedou vložky Bezděkov – Panenská Rozsíčka a Doupě – Čenkov.

"Na každé vložce se najdou divácky atraktivní místa. Jen bych chtěl velmi požádat diváky, aby dbali pokynů pořadatelů. Ti budou letos premiérově vybaveni na každém diváckém místě megafony, kterými budou mimo jiné informovat diváky o projíždějícím posádce," popisuje novinku Miloš Morávek.

RZ Horácké rallye

start Karlovo náměstí 9.00
1. H. Újezd - Slavice 9.24
2. Polanka - Kuchyňka 9.50
3. Číchov - Brtnice 10.12
Servis let. Komárovice 10.47
4. Bezděkov - P. Rozsíčka 11.40
5. Doupě - Čenkov 12.03
6. Bezděkov - P. Rozsíčka 13.42
7. Doupě - Čenkov 14.05
Servis let. Komárovice 15.03
8. H. Újezd - Slavice 16.00
9. Polanka - Kuchyňka 16.26
10. Číchov - Brtnice 16.48
Servis let. Komárovice 17.08
cíl Karlovo náměstí 17.58

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze