Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hole na míru? Za hodinu jsou hotové, ale den „schnou“

Hole na míru stojí stejně jako neupravené a jejich výroba trvá asi hodinu | foto: Milan Mikulka, iDNES.cz

12 2010
Hledání nejvhodnějších holí k postavě a jiným osobním parametrům u někoho nikdy nekončí. Někteří mají léta stejné, a pak zjistí, že se jim s jinými hraje líp. Jiní kupují každou sezonu nový set a žádné pro ně nejsou "ty pravé". Hole si také lze nechat vyrobit.

Úprava holí nebo dokonce jejich výroba dle požadavků není až takovou vzácností. Podle reprezentativních výzkumů je na světě 85 procent golfistů, jejichž zájem o vlastní "nádobíčko" přesahuje pouhou koupi a běžnou údržbu.

I do Česka každý rok se začátkem golfové sezony zamíří kamion, ve kterém dokáží doslova na počkání vyrobit hole na míru. A cenově vycházejí stejně jako ty "neupravené" z obchodu.

TaylorMade, Hodkovičky, Demo Day, kamion

"Většinou máme dopředu domluvené potencionální zákazníky, se kterými máme domluvené schůzky na drivingu, kde se věnujeme výběru správných shaftů, hlav a gripů," říká Lukáš Braun z TaylorMade.

TaylorMade, Hodkovičky, Demo Day, dílna

Poté přijde na řadu samotná výroba holí. Ta probíhá v pojízdné dílně. Zatímco si budoucí nový majitel odskočí do klubovny kávu nebo drink, jeho hole se začínají skládat.

A než poobědvá, už je nová výbava hotová. Výroba setu želez totiž dvěma dobře naladěným Angličanům v pohodovém tempu zabere hodinku, hybridy či drivery okolo pětadvaceti minut.

TaylorMade, Hodkovičky, Demo Day, hlavy

Na okamžité vyzkoušení nových holí však raději zapomeňte. Výrobce doporučuje raději den počkat, než lepidlo pořádně zaschne. Poté je už může hráč zařadit do svého bagu a vyrazit snižovat hendikep.

TaylorMade, Hodkovičky, Demo Day, hole

Autor:


Témata: Hole, kamion
Najdete na iDNES.czmobilní verze