Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Holder vyrazil v pardubickém finále jak střela. Ostatní ho honili marně

Chris Holder coby vítěz pardubické Zlaté přilby | foto: Radek Kalhous, MAFRA

6 2014
Ne náhodou měl Australan Chris Holder na závodní vestě číslo jedna. Do nedělního, v pořadí již 66., závodu o Zlatou přilbu plochodrážní mistr světa z roku 2012 vstupoval jako jeden z užšího okruhu favoritů a svojí pověsti špičkového jezdce dostál znamenitě. Pro svou rodnou zemi vybojoval jubilejní desátou trofej a navázal na loňský úspěch krajana Darcyho Warda, který tentokrát v Pardubicích startovat nemohl.

„Jsem velmi šťastný,“ radoval se černovlasý plochodrážník po „velkém“ finále, v němž předstihl Švéda Fredrika Lindgrena, Chorvata Juricu Pavlice i zbývající tři konkurenty. „Zlatou přilbu jsem chtěl vždycky vyhrát. Ve finále záleželo na tom, kdo bude mít nejlepší start. Systém závodu z něj dělá velmi těžké klání. Je to i o štěstí, které jsem měl,“ pokračoval Holder.

Ke štěstí však přidal pořádný „ranec“ jezdeckého umu. Ve čtvrtfinále, do nějž byl nasazený, měl rychle hotovo, když s velkým náskokem vyhrál obě úvodní jízdy. Trochu klopýtl až v semifinále, kde byl ve druhé jízdě až třetí, ale i tak svoji skupinu ovládl. V samotném boji o Přilbu hned zkraje všem upláchl a už ho nemohl nikdo ohrozit.

„Bylo to asi první finále, ve kterém se nepředjíždělo. Ale já o to ani nestál,“ usmíval se Holder.

Pro Lindgrena, který si za vítězem pohlídal druhou pozici, to byla další účast, kdy skončil těsně pod vrcholem. „Jsem rád, že jsem tu mohl být. Je to špičkový závod, který bych jednou chtěl konečně vyhrát,“ řekl.

Chorvat Jurica Pavlic pro svou zemi vybojoval díky třetímu místu první věnec na Přilbě. „Ani nejsem nějak moc zklamaný. Předtím jsem závodil ve švédské lize, kde se mi vůbec nedařilo, a nevěděl jsem, zda se v Pardubicích vůbec objevím. Ale přijel jsem s čistou hlavou, bez stresu,“ konstatoval.

Nejlepší z Čechů Josef Franc byl druhý v „malém“ finále, celkově sedmý. Domácí Aleš Dryml, který je měl jet také, se z něj divákům musel omluvit a odletěl na finále polské ligy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze