Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Holčík: Kladno z nás má respekt

15 2006
Ústí nad Labem - Slibně rozehraná partie ústeckých volejbalistů s mistrovským Kladnem pokračuje dnes a zítra v hale na Klíši. Stav čtvrtfinálové série extraligového play-off je nyní 1:1. "Užíváme si to až moc. Zatím se nám daří nad očekávání dobře. Spokojeni jsme i s předvedenou hrou, nehrajeme zakřiknutě, bojujeme," říká nahrávač Pavel Holčík.

Dvě vyhecované pětisetové bitvy ze hřiště obhájce titulu jsou historií.
"Mohlo to být 2:0 pro Kladno i dva nula pro nás, ale takhle je to spravedlivé.
Nikdo si nezasloužil dvakrát prohrát," tvrdí Holčík.

Na nahrávce se mění s Michalem Sládečkem. První zápas na Kladně odehrál skoro celý Holčík, ve druhém začal hrát Sládeček více od druhého setu.

"Každý máme odlišný styl nahrávky. Mišo má lepší servis, já se snažím hrát víc kombinačně, on to rozhazuje jinak po kůlech. Záleží, jak se soupeř s tou změnou vyrovná, jak tomu přizpůsobí bloky," uvedl Holčík.

"Závisí ale na příjmu, pokud si nepřihrajeme, tak na nahrávce nevymyslíme vůbec nic." Soubor kouče Miroslava Přikryla a hrajícího trenéra Michala Nekoly je v psychické pohodě.

"A na nich je vidět, že si na nás moc nevěří. V základní části jsme je jako jediní dvakrát porazili, mají respekt," všiml si Holčík, který byl před deseti lety vyhlášen Volejbalistou roku.

Zkušená 36letá opora podává spolehlivé výkony. "Forma je slušná, je to hlavně otázka fyzičky. První zápas se hrál dvě hodiny, s rozcvičkou tři. Druhý den už byla trochu cítit únava," přiznal nahrávač.

Dnes se hraje již od 16 hodin, ve čtvrtek pak od pěti. Oba soupeři se dokonale znají. "Proto se nějaké taktické věci ani moc dělat nedají," poukazuje Holčík, že se mužstvo s Kladnem letos utkalo již pětkrát.

"A dalších pět zápasů spolu můžeme ještě sehrát," dodal o sérii hrané na čtyři vítězné zápasy.

Z domácího dvojutkání chce Ústí vydolovat další vítězství. "Musíme dodržovat úkoly, které máme celou sezonu. Věřím, že minimálně jeden zápas zase vyhrajeme," usmál se Holčík.

Co bude rozhodovat? "Nadšení, zapálení, zkrátka to, kdo bude víc chtít!"Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze