Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenérům občas radíme, říká opora hokejbalistů Kert Parku Kruček

Martin Kruček | foto: Michal Pěch

6 2014
Vyšla jim první část minulé sezony, zato na tu rozhodující by asi nejraději zapomněli. V sobotu hokejbalisté pražského Kert Parku začínají znovu, další ročník CCM extraligy otevřou domácím zápasem proti Třinci. Už s novými trenéry a pozměněným kádrem, ve kterém však i pro letošek zůstává největší opora: útočník Martin Kruček.

„Loni nám vyšla základní část, play-off naopak musím hodnotit jen záporně. Snad to teď bude lepší,“ věří opora Kertu a suverénní vítěz kanadského bodování minulého ročníku soutěže.

Trenér reprezentace Drahomír Kadlec o vás řekl, že jste nejlepší útočník extraligy. To se dobře poslouchá, ne?
Jasně. Taková pochvala potěší vždycky, ale je to i trochu zavazující.
Všichni čekají, že to tak půjde pořád, a není lehké to potvrzovat.

Letní dřinu už máte za sebou. Co vlastně obnáší příprava elitního hokejbalového týmu?
Trvá zhruba dva měsíce. První část je suchá příprava čili posilovna, běhání na oválu a podobně – vlastně klasická hokejová příprava. A pak se postupně přechází na hřiště, kde už se víc pracuje s hokejkami. Pořád je to ale hodně o rychlosti, všechno děláme ve vysokém tempu.

Zatím je asi těžké odhadovat, ale na jaké umístění byste si v nové sezoně věřili?
Doufám, že budeme co nejvýš, do čtvrtého místa by to bylo pěkné. Ale skončilo nám několik hráčů, jiní přerušili kariéru, máme skoro nový tým. Uvidíme, jak si to sedne a jak nám vyjde vstup do sezony. Na tom bude hodně záležet.

Kromě toho, že se obměnil kádr, máte také nové trenéry Vyskočila s Dohnalem. Ti ale s hokejbalem nemají žádné zkušenosti, trénovali do teď jen hokej...
Zatím viděli jenom pár zápasů, s trénováním opravdu neměli zkušenosti. Hodně čerpají z hokeje, to bylo znát i v přípravě. Jednotlivé cviky a tréninky se blížily těm hokejovým – výběhy v lesoparku, často jsme cvičili na speciálních závěsných lanech. Hodně to bylo zaměřené na střed těla, na sílu.

Dobře, ale co taktika a nácvik zápasových situací? Nemuseli jste trenérům někdy radit?
Občas ano. Hlavně útočník David Kuna si to vzal na starost, vysvětlil jim některé odlišnosti od hokeje. Teď už mají dobrý přehled.

Sezona vám začíná dnešním zápasem s Třincem od 17.00. Na co byste pozval fanoušky?
Třeba na stánek u hřiště, kde si mohou koupit pivo a nějaké občerstvení... Ale vážně, hlavně na obdobu hokeje, která pro ně může být zajímavá. Je to běhavý sport plný soubojů i akcí, to by je mělo bavit. Navíc má být hezky, tak snad jich dorazí co nejvíc.Najdete na iDNES.czmobilní verze