Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejbalová reprezentace startuje přípravu na mistrovství světa

Hokejbaloví mistři světa 2009

15 2010
Vrcholem právě probíhající hokejbalové sezony bezesporu bude světový šampionát, který se v červnu příštího roku uskuteční v Bratislavě. Právě k tomuto turnaji už směřuje příprava reprezentačního týmu, která začne na konci října třídenním kempem v Plzni.

Po více než roční pauze bez reprezentační akce je pohled na zveřejněnou nominaci velmi zajímavý.

Trenéři národního týmu Drahomír Kadlec a Rostislav Kurfürst využili osmi odehraných extraligových kol k bedlivému sledování potenciálních reprezentantů a pro úvodní tréninkový kemp vybrali celkem čtyřiatřicet hráčů a dalších sedm náhradníků.

nominace na přípravný kemp

Brankáři: Leoš Gerlich (Kert Park), Jan Jirotka (Kladno), Tomáš Semera (Plzeň), Lukáš Heczko (Třinec). Náhradník: Michal Straka (Vlašim).
Obránci: Jan Hrabica (Hradec Králové), Tomáš Rejthar, Jan Příhoda (Kladno), Tomáš Friml, Vladimír Blecha (Letohrad), Jan Pospíšil (Most), Martin Kadaně (Plzeň), Lukáš Hudeček (Třinec), Miroslav Růžička (Ústí nad Labem), David Tyburec (Vlašim) Náhradníci: Radek Honický (Kladno), Michal Bezděk (Plzeň).
Útočníci: Adam Roušal (Dobřany), Petr Novák, Jan Bacovský, Jan Bílý, Pavel Kubeš (Hradec Králové), Lukáš Plzák, Martin Kruček (Kert Park), Libor Topolánek, Tomáš Wróbel, Michal Trčka (Kladno), Radim Štěpáník (Kovo Praha), Tomáš Hák, Viktor Mlejnek (Letohrad), Josef Poláček, Slavomír Švancar, Radek Procházka, Aleš Kypet (Most), Ondřej Kejř, Michal Průcha (Plzeň), Jakub Šindelář (Vlašim). Náhradníci: Martin Wittmayer (Kert Park), Ondřej Dospěl (Letohrad), Petr Koudelka (Most), Ondřej Waber (Pardubice).

Teď jen doufají, že se nikdo z vybraných během dalších dvou soutěžních víkendů nezraní. Bohužel první ztráta už přišla, když vážné zranění utrpěl letohradský bek Tomáš Frimml.

Šanci porvat se o příležitost zahrát si za seniorský výběr dostala celá řada mladíků, kteří se představili na posledním šampionátu hráčů do dvaceti let. Jedná se o obránce Vladimíra Blechu a útočníky Jana Bílého, Josefa Poláčka a Michala Průchu. Mezi náhradníky figuruje ještě bek Michal Bezděk.

Dravé mládí se bude mísit se zkušeností, kterou bude zastupovat celá řada mistrů světa z roku 2009. Mimo jiné si svými výkony o nominaci řekl matador Slavomír Švancar, nechybí ani hradecká trojice Nmovák, Bacovský, Kubeš a celá řada dalších hráčů včetně vlašimského Tyburce, snad jediného univerzála týmu.

Nejzajímavější souboj lze očekávat mezi gólmany. Ani jeden z trojice Šulan, Šindelář, Donauschachtl totiž letos do extraligových bojů nezasáhl, a tak je pozice reprezentační jedničky znovu volná. Výborné výkony z nejvyšší soutěže se bude snažit potvrdit čtveřice Gerlich, Jirotka, Semera, Heczko. Na čekané je vlašimský Straka.

Přestože první setkání vybraných hráčů proběhne bez zápasové zkoušky, lze očekávat, že si trenéři hráče pořádně vyzkouší. Vždyť již nominací dokázali, že nechtějí ve výběru nejlepších hokejbalistů nic zanedbat. Své zástupce bude na kempu mít jedenáct extraligových klubů a Kovo Praha působící v druhé nejvyšší soutěži.

K tomu manažer výběru Adam Karnet dodává: "Hráči, kteří se v aktuální nominaci na Plzeň nenašli, nemají důvod ke skepsi. Jejich čas může přijít na dalším kempu, důležité je dál kvalitně pracovat." O motivaci pro další práci v mateřských oddílech tedy není nouze. Vždyť ve vzduchu visí obhajoba titulu světových šampionů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze