Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejbalová reprezentace má za sebou první seznamovací kemp

Trénink hokejbalové reprezentace

2 2010
O posledním říjnovém víkendu patřila plzeňská hokejbalová hala národnímu týmu. Trenérská dvojice Kadlec, Kurfürst svolala na západ Čech vůbec první reprezentační sraz od úspěšného světového šampionátu, na kterém čeští hokejbalisté vybojovali v roce 2009 právě v Plzni zlaté medaile.

Velké množství práce čekalo na trenéry i realizační tým ještě před samotnou akcí. Nejdříve bylo totiž třeba vybrat čtyřiatřicet nominovaných hráčů, tedy šest kompletních formací a čtyři brankáře. Když už byla tato selekce hotova, přišly první komplikace., hráči zasílali omluvenky jako na běžícím páse. Poraněná páteř, zlomený nos či pracovní povinnosti, nejen tyto důvody nakonec zapříčinily, že se v Plzni na začátku boje o nominaci na bratislavský světový šampionát sešlo jen dvacet sedm hokejbalistů. Pátou formaci tak musel doplnit domácí Marián Juráček.

Přestože hlavním cílem akce bylo seznámení hráčů a trenérů, rozhodně se nejednalo o žádnou idylickou dovolenou. Ve třech tréninkových jednotkách si všichni sáhli na dno. V brankovišti se potila jen trojice gólmanů, která byla neustále pod palbou. Nejprve v sobotním dopoledni při tréninku herních dovedností a posléze odpoledne i v neděli při vždy hodinu a půl trvajícím tréninkovém utkání.

Závěr každé části přípravy byl okořeněn posilovacími cvičeními tak, aby trenéři otestovali také morálku hráčů a reakci na maximální zatížení. A jak byl hlavní kouč Drahomír Kadlec spokojen s počínáním všech zúčastněných? "Šlo hlavně o to, abychom se s hráči poznali a viděli je hrát v kvalitní konkurenci. Myslím, že můžeme být spokojeni. Viděli jsme, co jsme pro další práci potřebovali."

Jak trénovaly jednotlivé pětice

Kubeš, Průcha, Kejř - Hrabica, Kadaně
Topolánek, Kruček, Trčka - Rejthar, Příhoda
Poláček, Wrobel, Mlejnek - Tyburec, Pospíšil
Waber, Kovář, Procházka - Honický, Růžička
Šindelář, Juráček, Štěpaník - Bezděk, Hák

Přestože šlo zatím jen o hru bez jakéhokoliv svazování taktikou či důležitostí výsledku, ukázaly se již některé fungující dvojice, trojice hráčů. Výborně si rozuměli například Kladeňáci Topolánek a Trčka s hráčem pražského Kert Parku Kručkem a povedené akce předváděla i hradecko-plzeňská formace Kejř, Průcha, Kubeš, Kadaně, Hrabica.

Cenné zkušenosti pak nabírali mladíci, povětšinou juniorští vicemistři světa. Asistent trenéra Rostislav Kurfürst však na jejich adresu říká: "Ukázalo se, že je velký rozdíl mezi juniorskou a seniorskou kategorií. Mladí hráči ještě potřebují čas, aby hráli a sbírali zkušenosti."

Velký řez týmem přijde před další reprezentační akcí. Ta je na programu v polovině ledna a uskuteční se v mostecké hale. V Mostě se totiž představí jen čtyři kompletní formace. Včetně hráčů, kteří nemohli nyní dorazit do Plzně. "Jsme na začátku přípravy, šampionát je ještě daleko a všichni mají dveře otevřené. Hráče sledujeme nejen na našich kempech, ale také v extralize," poznamenává trenér Kadlec.

Nezbývá než čekat, kdo si svými výkony v následujících kolech podzimní části sezóny řekne o šanci představit se na lednové akci na severu Čech. Další extraligová klání jsou na programu již v sobotu 6. října. Do zimní přestávky odehraje každý z týmů ještě pět zápasů.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze