Momentka z utkání Kladno - Plzeň.

Momentka z utkání Kladno - Plzeň. | foto: Josef Kadaně

Hokejbalisté Kladna obhájili mistrovský titul

V sobotním zápase začali lépe plzeňští hokejbalisté, ale jejich převaha vyšla naprázdno. V jedenácté minutě tak udeřilo na druhé straně. Kladenský Alpiq poslal do vedení Libor Topolánek.

Středočeši ve druhé třetině přidali další branku a navíc se v 36. minutě a ve vlastním oslabení gólově prosadil domácí Jan Příhoda. Branka plzeňského Roušala v polovině třetí třetiny už pouze korigovala skóre.

Rozhodující bitva o zlato proběhla v kladenské aréně v neděli. Tak jako ve všech předchozích zápasech série i ve čtvrtém zápase vstřelili první gól Středočeši. David Tyburec využil dvojnásobnou početní výhodu.

Na konci první třetiny dokázala Plzeň srovnat krok díky brance Michala Edla. Kladno však v dalším průběhu utkání případný pátý zápas nepřipustilo. I proto, že o sobě opět dal vědět ostrostřelec Michal Trčka, který ve druhé třetině dokázal překonat hostujícího Semeru hned dvakrát.

Plzeňané oživili svoje šance šest minut před koncem utkání. Jan Pospíšil po vyhrané buly propálil gólmana Kladna a hosté snížili na rozdíl jediné branky. Závěr však Západočeši takticky příliš nezvládli a častými vyloučeními se sami připravili o možnost vyrovnání.

Kladno mělo v play-off hodně těžkopádný rozjezd. Karvinou vyřadilo až v posledním pátém utkání. V semifinále ztratilo jeden domácí zápas s Mostem. Od té doby ale kladenská mašina působila přesvědčivěji než její soupeři. Most dokázala porazit hned dvakrát za sebou na jeho stadionu a jako jediný tým soutěže dobyli Kladeňáci plzeňskou tvrz. I proto je mistrovský pohár ve správných rukou.

Výsledky odvetných zápasů finále play-off

Kladno – Plzeň 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).
Branky: 10:21 Topolánek (Kopecký), 28:38 Kopecký (Trčka, Honický), 35:23 Příhoda (Rejthar) SH – 37:17 Roušal (Beránek). Střely: 32:30, vyloučení: 5:7, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 1:0, diváků: 250. Rozhodčí: Šoupa, Gareis.

Kladno – Plzeň 3:2 (1:1, 2:0, 0:1).
Branky: 8:51 Tyburec (Příhoda) PP, 19:26 Trčka (Kopecký) PP, 24:44 Trčka (Kopecký, Topolánek) PP – 14:16 Edl (Roušal, Kadaně) PP, 39:17 Pospíšil (Muchl). Střely: 34:21, vyloučení: 10:16, využití přesilovek: 3:1, oslabení: 0:0, diváků: 530. Rozhodčí: Coufal, Prudík.

Stav série: 3-1