Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubice budou pořádat v roce 2017 mistrovství světa v hokejbale

Český hokejbalista Lukáš Soukup (vpravo) a Milan Rampáček ze Slovenska v souboji. | foto: Petr EretMAFRA

20 2015
Pardubice v posledních letech už dvakrát pořádaly mistrovství světa hokejistů do dvaceti let nebo šampionát v in-line hokeji. Za dva roky přibude další akce spojená s hokejem. O víkendu vedení Mezinárodní hokejbalové federace ISBHF rozhodlo o pořadatelství šampionátu v roce 2017. Světová elita zamíří po osmi letech do České republiky, konkrétně do pardubické Tipsport areny.

„Do Pardubic dorazí kolem tisíce hráčů a další stovky fanoušků z celého světa. Poslední MS na českém území v roce 2009 přilákalo do plzeňské haly rekordní návštěvy. Rádi bychom na ně navázali a připravili opět nezapomenutelné MS,“ doplnil Josef Kozel, předseda Českomoravského svazu hokejbalu s tím, že se bude hrát v červnu.

Stejně jako u mistrovství světa v in-line hokeji se bude hrát ve velké i malé aréně. „Jsem velice rád, že Mistrovství světa 2017 se uskuteční právě v Pardubicích. Pro Pardubický kraj je to velká příležitost propagace,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Že volba padne na Pardubice, bylo zřejmé už před víkendem. Kongres federace se totiž konal v hotelu Euro a jeho účastníci vyrazili do arény i na páteční extraligový zápas mezi hokejisty HC ČSOB Pojišťovny Pardubice a Plzně. Na utkání se setkali i se zástupci radnice, kteří turnaj také podporují.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze