Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hlupáci, vzkázal Sagan týmu. Cyklistovi se někdo vloupal do účtu na Twitteru

OBJEV. Slovák Peter Sagan absolvoval první profesionální sezonu. A v ní zazářil čtyřmi triumfy. | foto: AP

29 2010
Ty problémy s žaludkem jsem měl kvůli vám, přečetli si lékaři cyklistického týmu Liquigas. Obvinění se objevilo na twitterovém profilu týmového benjamínka Petera Sagana a ten se teď brání: Nejsou to moje slova, stal jsem se obětí loupeže identity!

Dvoudílná zpráva na účtu "petersagannews" byla zveřejněna v neděli a stálo v ní: Sagan má neshody s doktory Liquigasu.

"Oni si snad myslí, že sežrali všechnu moudrost světa," citoval server cyclingnews.com Saganův údajný Twitter. "Snaží se změnit moje jídelní návyky. A moje tělo nereaguje moc dobře."

Pravda je, že slovenský jezdec byl dlouho na antibiotikách a zotavoval se ze zažívacích potíží, které zničily druhou polovinu jeho sezony. Vinu na tým lékařů ale neshazuje.

Saganovy tweety zveřejnila některá italská média, aniž by si ověřila pravost zpráv. Cyklista popřel jejich autenticitu i to, že by měl potíže ve vztazích s týmem. "Musel to být nějaký podvodník."

"Profil petersagannews nepatří ani mně, ani není spravován nikým, komu bych důvěřoval," vzkázal Slovák v oficiálním vyjádření Liquigasu.

Sagan už požádal administrátory, aby "jeho" profil co nejdřív deaktivovali. "Chci, aby bylo jasno, že mezi mnou a lékařským týmem stáje není žádný problém. Mám obrovskou důvěru v pana doktora Corsettiho, doktora Magniho i doktora Angelucciho. Co se psalo na Twitteru, je úplný nesmysl. O ničem takovém jsem nikdy nemluvil a ta slova si vymyslel někdo, koho neznám."

20letý závodník se stal jedním z objevů sezony, vyhrál dvě etapy na Paříž-Nice a stejný počet i v etapách Okolo Kalifornie.

O víkendu potvrdil, že už je zdravý a v pondělí se připojí k týmovým kolegům na úvodním soustředění v italských Dolomitech. "Cítím se dobře a dobře jsem si odpočinul po náročné sezoně. Jsem připraven začít zase od začátku."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze