Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hlavoňová se rozešla s Pogányim

23 2000
P r a h a - Velkou nespokojenost s uplynulou sezónou vyjádřila při úterním slavnostním vyhlášení Atleta roku výškařka Zuzana Hlavoňová. Přestože v červnu vstoupila do poměrně úzké společnosti 'dvoumetrových' výškařek, sezóna jí moc radosti nepřinesla. Výsledkem celoroční nevyrovnanosti bylo jedenácté místo na olympiádě, načež se Hlavoňová rozhodla nepokračovat ve spolupráci s trenérem Michalem Pogánym, který se staral především o její fyzickou přípravu. V nové sezóně bude Hlavoňová trénovat znovu pouze pod vedením Jaroslava Kováře. "Letošní model přípravy prostě nevyšel a sezóna nedopadla tak, jak jsem si představovala," vysvětlila Hlavoňová.

Podle svých slov neměla ze skákání radost, zanedbávala technickou přípravu na úkor tvrdého tréninku. Na závodech předvedla nevyrovnanou výkonnost, skákala na náhodu.

"Fyzická dřina je rozhodně potřebná, ale je třeba ji spojit s technikou, což jsem nedělala. A závodila jsem stále dál, i když mi to nešlo," vrátila se ke skončené sezóně výškařka.  "Byla jsem sice výborně připravená a ze spolupráce s Michalem budu určitě těžit celou další sezónu, ale nezvládla jsem některé věci kolem, jako třeba kolik absolvovat závodů. Teď si to uvědomuji," zamyslela se Hlavoňová, jež podle svých slov začala v dlouhé sezóně závodit příliš brzo a starty nešetřila ani v době, kdy se trápila s technikou. "V sezóně mi vyšel jediný závod, 'pétéeska' v Bratislavě. Dvoumetrový skok na Strahově byl spíše dílem náhody," vrátila se ke svému českému rekordu.

Do nadcházející sezóny si proto přeje především získat zpět ztracenou pohodu. "Chci mít pohodu a klid. Byla jsem zvyklá trénovat ze zábavy, nesedí mi být opravdovou profesionálkou s neustálými soustředěními," přiznává stříbrná medailistka z halových šampionátů světa a Evropy. "Chci hodně skákat a nedávat přednost tvrdému tréninku před technickou přípravou. Věřím, že mi to půjde a utvrdila jsem se v tom při nedávném prvním tréninku."

Hlavoňová zatím odsunula rozhodnutí, zda absolvuje halovou sezónu. Nejprve uvažovala, že ji vynechá, protože ta předchozí byla předlouhá. Láká ji soustředění po boku některé z výškařek z absolutní světové špičky a nebrání se spolupráci s Tomášem Janků.

Jasno nemá ani o halovém mistrovství světa a o všem rozhodnou až její pocity ze skákání. "Až jak mi to půjde," tvrdí Hlavoňová a poznamenala, že jediným jasným cílem pro nadcházející sezónu je zlepšení osobního rekordu. "V každé sezóně chci přidat alespoň centimetr a zatím se mi to vždy podařilo," připomněla výškařka.

 

 

 


 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze