Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hlavní dostih ve Světlé Hoře ovládla Wrbna

10 2006
Světlá Hora - Vítězství favoritů, jejich nečekané porážky i jeden anulovaný závod viděli v sobotu návštěvníci patnáctého dostihového dne ve Světlé Hoře na Bruntálsku. Hned v prvním dostihu měl být největším favoritem Hastaven z pořádající domácí stáje Wrbna Racing, ovšem trenér Čestmír Olehla jej na poslední chvíli ze závodu odhlásil.

"Čekal jsem do poslední chvíle, jestli nezaprší. Terén byl totiž příliš tvrdý," prohlásil Olehla. O vítězství se tak utkali zkušený Jack de Traou Land vedený Josefem Váňou mladším a Lakreg s Bohuslavem Mátlem v sedle.

"Jack de Traou Land je lepší kůň než Lakreg, jenže na tom tvrdém podkladu se mu nechtělo cválat. Proto Lakreg vyhrál. Hastaven by cválal i na tvrdém terénu, ale nechtěli jsme riskovat jeho zdraví," řekl žokej Jan Faltejsek, který měl Hastavena v úvodním dostihu dne vést.

Hlavní dostih dne, Cena stáje Wrbna Racing o sto tisíc korun, který se běžel jako pátý v pořadí, nabídl napínavý a vyrovnaný souboj.

"Bylo dobře, že od startu vodil pole Marek Stromský na Bargielovi. Kdyby tam nebyli, musel bych jít dopředu se Sun Setem," líčil Jan Faltejsek, který sedlal koně domácí stáje. "Takhle jsme se na ně pověsili a dopředu jsme šli až v momentě, kdy se začal dostih hodně zrychlovat."

Žokej stáje Wrbna také počítal s konkurencí Tanečnice a Sixteena. "Oba umí jít dobře koncem, což ukázali, když ve finiši předstihli Bargiela. Na Sun Seta to už ale nestačilo. Je to prostě dobrý kůň," podotkl vítězný žokej Faltejsek.

Pozornost, i když nechtěnou, na sebe Jan Faltejsek přitáhl také v posledním dostihu dne. Na cílové rovině skončil za jednou z překážek v krkolomných kotrmelcích.

"Vloudila se chyba, technická četa zazmatkovala a na dráze zůstala jen část překážky," zalitoval trenér Čestmír Olehla. "Jezdci, kteří jeli přede mnou, se nedohodli, kdo jak půjde přes tu necelou překážku. No a kůň Kamienczyk, na kterém jsem jel, si hledal únikovou cestu," vysvětloval Faltejsek svůj pád.

"Moc nás to mrzí. Překážka neodpovídala předpisům, proto dostihová komise tento závod anulovala. Důležité je, že se nestalo vážnější zranění jezdcům ani koním," dodal Olehla.

Výsledky dostihového dne ve Světlé Hoře, Cena společnosti Sven Car: 1. Lakreg (B. Mátl), 2. Jack de Trou Land (J. Váňa ml.), 3. Joshua (J. Korpas),
Cena Alžběty Hradilové: 1. Atura (R. Havelka), 2. Lakosta (D. Andrés), 3. Sajmon (J. Dušek),
Cena společnosti Živa Klášterec nad Orlicí: 1. Dyktando (M. Stromský), 2. Jacuzzi (J. Bartoš), 3. Theoden (J. Faltejsek),
Cena obce Světlá Hora: 1. Juno Royal (P. Peprna), 2. Kalmar (M. Stančík), 3. Krogulec (J. Bartoš),
Cena stáje Wrbna Racing: 1. Sun Set (J. Faltejsek), 2. Tanečnice (D. Andrés), 3. Sixteen (J. Bartoš),
Cena společnosti E.P.I.: 1. Kathalpo (J. Bartoš), 2. Everton (J. Faltejsek), 3. Folklor (P. Regnard),
Cena společnosti Landbau: dostih byl anulován.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze