Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hingisová s Novotnou před deštěm prchly do haly. I tam bavily diváky

Bývalá světová jednička Martina Hingisová ze Švýcarska (vlevo) a wimbledonská vítězka Jana Novotná (vpravo) sehrály v rámci tenisového turnaje Sparta Prague Open exhibiční utkání. | foto: ČTK

17 2014
Déšť je vyhnal z hlavního dvorce do haly, ale na náladě to nikomu z nich neubralo. Jana Novotná s Petrem Pálou a Martina Hingisová s Jiřím Novákem při exhibiční tenisové čtyřhře na turnaji Sparta Prague Open pobavili diváky i sebe.

Pražskou Stromovku v sobotu po poledni zkrápěl déšť, který nejdřív přerušil semifinálové utkání Slovenky Schmiedlové se Srbkou Kruničovou. A když ani po půlhodině pršet nepřestalo, organizátoři se rozhodli přesunout naplánované exhibiční utkání osobností narychlo do haly za centrálním dvorcem.

Dovnitř se hrnuly davy diváků a tak chvíli trvalo, než se všichni v improvizovaných podmínkách v hale poskládali. A také se uvnitř chvíli rozkoukávali. "Prosím, pomožte nám. Vidíte přece na našem výkonu, že to potřebujeme," hecovala zprvu ztichlé publikum s úsměvem na tváři wimbledonská vítězka Novotná, která nastoupila v páru s fedcupovým kapitánem Pálou.

Proti ní stála vedle Nováka Hingisová. Její bývalá deblová spoluhráčka, singlová soupeřka - ale také dobrá kamarádka. "Mám na Martinu trochu smíšené vzpomínky, ale převládají ty dobré," usmívala se. "V singlu jsme byly velké soupeřky, ale ona to vždycky brala sportovně a s úsměvem. Takže i když jsem s ní třeba prohrála, nikdy jsem se na ni nemohla zlobit."

Úsměv měla Hingisová ve tváři i po celou dobu exhibice, do Prahy přijela ve výborné náladě. Usmívala se na tiskové konferenci před začátkem utkání, při rozehrání, a dokonce i ve chvíli, kdy se do míčku opírala vší silou. 

V jedné takové situaci u sítě trefila Novotnou, která se na ni naoko zlobila a gesty naznačovala: pojď sem, to si vyřídíme! 

Diváky bavil i Pála. Když chtěl pošetřit síly, zůstal stát u sítě a nechal Hingisovou, ať posílá na Novotnou jeden míč za druhým. "Hraj ty," zakřičel poprvé. "Zase ty. A zase," zopakoval ještě několikrát, zatímco jeho deblová partnerka běhala ze strany na stranu. A diváci, kteří nejdřív tolik nefandili, hlasitě tleskali a smáli se.

Nakonec zkušenější dvojice v zápase hraném na devět vítězných gamů podlehla, Hingisová s Novákem vyhráli 9:6. 

"Ráda jsem se do Prahy zase vrátila. Vždycky jsem říkala, že v Česku jsem se naučila tenis a teď se mi znovu vybavují všechny ty vzpomínky na začátek kariéry," říkala Hingisová. "Sice pršelo, ale je super, že se povedlo všechno narychlo přesunout do haly," pochválila pořadatele.

Turnaj Sparta Prague Open vyvrcholí v neděli, kdy je na programu autogramiáda, dětstký den a finále dvouhry.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze