Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Herman: Chceme být jedničkou

28 2000
H r a d e c K r á l o v é - Stejně jako vloni se zřejmě i letošní domácí silniční sezona ponese ve znamení souboje dvou nejsilnějších cyklistických týmů Wüstenrot-ZVVZ a hradeckého PSK Unit Expert. Naznačil to závod na trati Brno - Velká Bíteš - Brno, který byl prvním dílem premiérového Česko-Slovenského poháru. Z prvního vzájemného měření sil vyšli vítězně jezdci Wüstenrot-ZVVZ. Jarní klasika se stala kořistí Slavomíra Hegera, který ve spurtu porazil hradeckého Petra Hermana.

"Chtěli jsme vyhrát. Kdyby se nám to podařilo, tak bych byl spokojenější. Ani tímto výsledkem však nejsem zklamán, protože závod se pro nás ze začátku vůbec nevyvíjel dobře," prohlásil sportovní ředitel PSK Unit Expert Vladimír Vávra.

Úvodní jarní závody tradičně provází řada pádů a jeden z nich se nevyhnul ani Východočechům. Na dvacátém kilometru se na zemi ocitla hned čtveřice hradeckých cyklistů. "Nejhůř to odnesl Miloslav Kejval, který měl nateklou ruku a musel později vzdát," prozradil Vávra.

Pád postihl i v cíli stříbrného Hermana. "Rozpletlo se mi při tom zadní kolo. Naštěstí byl Lubor Tesař pohotový a okamžitě mi podal svoje. Mohl jsem si rychle dojet peloton," vrátil se k smolnému okamžiku Herman. "Petr byl společně s Lubošem Kejvalem určen lídrem týmu a ostatní měli za úkol jim pomáhat," doplnil Vávra.

Hermanovi se sice podařilo vrátit se do hlavního pole, ale síly vydané při stíhací jízdě mu chyběly v závěrečném spurtu. "Měl jsem sice v závěru dostatek prostoru, ale protože jsem byl nucen v průběhu závodu trošku plýtvat silami, ve spurtu mi scházely," přiznal.

Výhodou týmu WüstenrotZVVZ byl i větší počet jezdců. "Heger mohl celý závod čekat na spurt. Navíc mu koncovku mohlo rozjet víc lidí," řekl Herman. "V průběhu závodu však početní výhoda nebyla vůbec znát. Zatímco vloni měl Wüstenrot v každém úniku více jezdců než my, tentokrát jsme byli zastoupeni stejně. Určitě jsme jeli rovnocenně," doplnil Vávra.

To je vedle druhého místa Hermana a deváté příčky Luboše Kejvala dalším příjemným zjištěním úvodního domácího závodu. Každopádně je však stále co zlepšovat. "Dokázali jsme, že jsme u nás zatím druhým týmem. Budeme usilovat o to, aby se PSK Unit Expert stal jedničkou," prohlásil Petr Herman.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze