Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Herec Trojan závodil na šampionátu s fošnou na hlavě

Herec Ivan Trojan (vlevo) se v Praze zúčastnil mistrovství světa ve sportu, který sám vymyslel. | foto: Vladimír Šťastný

17 2009
Velký sportovní univerzál je populární herec Ivan Trojan. V minulé sezoně nastoupil na pár minut ve druhé fotbalové lize za milované Bohemians 1905, teď se v Praze na Ladronce zúčastnil 5. mistrovství světa ve woodkopfu.

Nejspíš jste o tomhle sportu ještě neslyšeli: soutěží se v dovednosti udržet dřevěnou fošnu na hlavě.

"Jsem spoluvynálezce tohoto sportu," pochlubí se Trojan. "Vznikl, když jsme jeli s herci na vodu. Šli jsme s kolegou Řezáčem z hospody a hledali jsme dřevo na podpal. Našli jsme dvě fošny, dali jsme si je na hlavu a pošťuchovali se. Ostatní říkali: To by mohl být sport."

A opravdu. Woodkopf (wood je anglicky dřevo, kopf německy hlava) je dnes mezi sporty zaregistrovaný a mezi čtyřicítkou účastníků na pražském šampionátu byl i jeden Slovák a Francouzka. "Zpočátku to byla recese, ale možná z toho bude vážený sport," usmívá se Trojan.

Jaká jsou vůbec pravidla woodkopfu? Ve vymezeném prostoru proti sobě nastupují dva soupeři s dvoumetrovou fošnou na hlavě o váze 3–4 kg. Je zakázáno dotknout se těla protivníka, cílem je jen s pomocí své fošny srazit z hlavy tu jeho.

Trojan však na titul nedosáhl. "Málo tréninku a ne úplně ideální tvar mé hlavy," vypočítával příčiny neúspěchu. Titul bral Matyáš Troup, který ve finále porazil bratra Antonína. "V jejich podání už je woodkopf umění," oceňuje Trojan.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze