Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Urve Helcelet medaili? Pád přítelkyně mu vzal síly: Byl jsem hotovej

Adam Sebastian Helcelet v koulařském kruhu na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě. | foto: Profimedia.cz

5 2017
Bělehrad (Od našeho zpravodaje) - Pět medailí zatím mají čeští atleti z halového mistrovství Evropy. Adeptem na šestou bude v neděli v sedmiboji Adam Sebastian Helcelet. Po úvodním dni je průběžně třetí, ale přiznal: „Nepovedlo se mi to. Nejsem úplně spokojený.“ A popsal i to, jak prožíval ošklivý páteční pád své přítelkyně Denisy Rosolové.

Proč něco předstírat: tyhle chvíli jsou přece mnohem podstatnější než sportovní zápolení. Adam Sebastian Helcelet v pátek zjistil, že se jeho milá dostala v rozběhu čtyřstovky do mlýnice. Po ošklivé kolizi pořadatelé Rosolovou z Kombank Areny odnášeli na nosítkách a mířila rovnou do nemocnice.

„Bylo to dost nepříjemné,“ řekl Helcelet s denním odstupem. „Bylo to, jako kdybych tam spadl já. Když jsem se to dozvěděl, absolutně mě opustily síly. Byl jsem z toho docela hotovej. Bylo těžké soustředit se na sebe.“

Denisa Rosolová padá v rozběhu na 400 metrů na halovém mistrovství Evropy v...
Denisa Rosolová v péči zdravotníků po ošklivém pádu v rozběhu na 400 metrů na...
PALEC NAHORU. Denisa Rosolová den po těžkém pádu na halovém ME v Bělehradě

Naštěstí už mu v sobotu dopoledne Rosolová přála přímo v aréně. Potlučená, odřená a s ochranným límcem na krku, ale bez vážnějších následků. A viděla, jak její partner i přes svoji nespokojenost po čtyřech disciplínách držel průběžné třetí místo.

„Nemůžu se srovnat s palubkovou,“ přiznával Helcelet. „Výšku jsem pokazil, šedesátka mě taky zklamala. Dálka jakž takž. Potěšila mě jen koule - sice jsem se s ní trápil celou sezonu, ale to už tak někdy bývá. Ostatní disciplíny nic moc.“

V neděli Helcelet a další Čech Jiří Sýkora startují od 13.30 šedesátkou překážek, pak budou na řadě skok o tyči (14.40) a závěrečný běh na kilometr (18.25) - on-line reportáž ze závěrečného dne šampionát sledujte ZDE.

Sedmibojař Adam Sebastian Helcelet skáče do dálky na halovém ME v Bělehradě.

Nespokojenost po prvním dni zažíval Helcelet i loni na mistrovství Evropy v Amsterdamu, kde se přesto nakonec vytáhl až na stříbrnou pozici a oslavil svoji první velkou medaili mezi dospělými.

„Tam ale zbývalo pět disciplín, teď jen tři,“ srovnává s Bělehradem: „Musím dát všechny na sto procent. Neděle bude nový den. První den závodí atleti, druhý vícebojaři.“

Přesně tak hovořil i loni v létě, kdy to stačilo na velkou stříbrnou radost. Co nyní?Najdete na iDNES.czmobilní verze