Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hejnová jela na Diamantovou ligu do Dauhá z Afriky, chce vyhrát

Zuzana Hejnová si na mítinku v Curychu běží pro vítězství na trati 400 metrů překážek. | foto: AP

4 2016
Zuzana Hejnová je připravena na sezonu a ve svém prvním startu na Diamantové lize v pátek v Dauhá chce vyhrát. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek se do dějiště úvodního závodu prestižního seriálu přesunula přímo z dvouměsíčního soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu.

„Příprava proběhla dobře, jsem dobře připravená na sezonu. Před startem to sice asi budou trochu nervy, ale těším se a myslím, že to bude dobré,“ uvedla Hejnová.

Proti ní nastoupí mimo jiné Jamajčanka Kaliese Spencerová, Jihoafričanka Venda Theronová-Nelová či Američanka Tiffany Williamsová. „Bude to nabité, ale chci se prát o vítězství,“ řekla Hejnová.

Na delším soustředění nikdy nebyla a v Dauhá se zastaví po cestě domů. „Chci si to vyzkoušet, i když to asi nebude ideální po tak dlouhém soustředění,“ uvedla Hejnová. „Ale příprava šla dobře, udělala jsem všechno podle plánu a několik tréninků bylo opravdu povedených,“ prohlásila devětadvacetiletá běžkyně.

Loni Hejnová po zlomenině nohy předvedla senzační návrat a i přes horší úvod sezony dokázala v Pekingu obhájit světový titul. Nyní je v úvodu olympijské sezony v lepší kondici. Formu otestovala v Africe na tréninkové třístovce i ve stejně dlouhém závodu s překážkami.

„Rychleji jsem v tréninku nikdy neběžela. Mám na čas kolem 54,5 sekundy. S časem pod 55 bych byla spokojená,“ uvedla držitelka českého rekordu 52,83 sekundy.

V Africe strávila dva měsíce i kvůli tomu, aby si splnila sen o vítězství v Riu. „Ale jinak jsem na tréninku nic neměnila. Olympijská příprava se v ničem moc neliší. To, co funguje, by člověk neměl příliš měnit. Uteklo mi to rychle,“ řekla.

Snažila se víc dbát na své zdraví. I proto, že v Potchefstroomu jsou regenerační možnosti omezené. Celou dobu s ní byl fyzioterapeut Pavel Albrecht, v další části soustředění se tam vystřídali ještě Vladislav Brejcha s Karolínou Bílkovou. „Bez nich by to nešlo, jsem moc ráda, že jsem je tady měla,“ uvedla Hejnová.

V Africe si dopřála i adrenalinový zážitek. S tréninkovým kolegou sprinterem Pavlem Maslákem a kondičním trenérem Romanem Gomolou si vyzkoušeli nejdelší visutou lanovku na světě, která měří dva kilometry a vyznavači dobrodružství na ní jedou zavěšení hlavou napřed až 180 km/h.

„Roman o tom vyprávěl, tak jsme se rozhodli jednu volnou neděli jet. „Byl to skvělý zážitek a docela adrenalin,“ řekla Hejnová. Jinak ale hlavně trénovala a odpočívala. „Na nic nebyl moc čas,“ uvedla překážkářka, kterou v úvodu sezony čeká i Zlatá tretra v Ostravě v pátek 20. května.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze